Santiment: Bu Beş Büyük Altcoin Yükseliş Sinyalleri Veriyor!

0

Kripto para analiz platformu Santiment, XRP ve dört büyük altcoin’i satın almak için iyi bir zaman olabileceğini gösteren bazı önemli parametreleri incelediğini belirtiyor.

Analitik firması yeni bir tweet’te takipçilerine Altcoin pazarındaki son satışlardan sonra kripto trader’larının Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) hakkında karamsar bir bakış açısı benimsediğini bildirdi.

“Altcoin’lerin düşüşü devam ederken; ETH, XRP, ADA ve DOT gibi büyük piyasa değerine sahip coin’lere yönelik hissiyatın tümü negatif yönde değişti. Tarihsel olarak, kalabalığın korku yaşadığı seviyeler daha fazla varlık almak için uygun bir zaman olarak değerlendirilmiştir.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment analistleri, bir milyondan fazla tweet’ten oluşan büyük bir veri kümesini izleyen bir makine öğrenimi modeli kullanarak sosyal duyarlılığı ölçtüklerini iddia ediyorlar.

Sosyal duyarlılık, bahsettiğimiz büyük piyasa değerli kripto varlıkları için şu anda yükseliş sinyali veren tek metrik değil. Bunun dışında borsalardaki Bitcoin ve Ethereum arz oranlarının da kripto piyasalarının geçen ay çökmesinden sonra bulundukları seviyeden daha düşük olduğu görülüyor.

“Üç hafta önce kripto piyasası genelindeki ilk düşüşten bu yana, Bitcoin ve Ethereum borsalardaki ilgili arz oranlarında bir düşüşe şahit oldu. Trader’lar bunun büyük bir sell-off riskinin daha düşük olduğuna işaret ettiği gerçeğinden cesaret alabilirler.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Kripto analiz platformuna göre, Chainlink (LINK) yatırımcılarının da varlığın son fiyat düşüşüne rağmen yükseliş eğiliminde olmaları için bazı sebepleri var. Santiment’e göre, Chainlink’in 30 günlük ortalama trader getirisi metriği, tarihsel olarak ufukta güçlü toparlanmaların yaşanacağının sinyalini veren bir seviyeye ulaştı.

“Chainlink sahipleri, fiyatların 52.20 dolardan 25.27 dolara düşüşünü izledi (geçen ayın tüm zamanların en yüksek seviyesinden %-51.6 bir düşüş). Ancak, LINK’in trader getirilerinin 30 günlük bir süre içinde bu kadar düştüğü önceki zamanlarda, coin’de önemli sıçramalar oldu.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın