Santiment: Bu Altcoin’de Yükseliş Devam Edebilir!

Verilere göre, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), son düşük seviyelerinden toparlanmış görünüyor. Kripto, basın zamanı itibariyle, 3 Ekim’in düşük seviyesi 1.271 dolardan toparlanarak 1.380 dolar seviyesine büyük bir fiyat artışı sağladı. Ethereum (ETH), bu gelişme ile Eylül ayı sonlarında kaydettiği yüksek seviyeye geri dönüyor.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere, bununla birlikte, fiyatındaki artış, kriptoya olan ilgi düzeyini etkilemedi. Raporlara göre, yatırımcıların ETH’ye olan ilgi seviyesi büyük ölçüde düştü. Şu an için, Ethereum’un (ETH) fiyatı, çok az dirençle karşılaşarak büyümesini sürdürmeye eğilimli görünüyor. Bu fikri haklı çıkaran Santiment veri sağlayıcısı, trader’lar tarafından kriptoya olan ilgi seviyesindeki düşüşün sürekli bir fiyat artışına işaret ettiğini iddia etti.

Ethereum analiz

Firma benzer şekilde, ETH’ye olan ilgideki artışın potansiyel bir fiyat düşüşünü gösterdiğine inanıyor. Santiment, kalabalığın dikkatini diğer coin’lere çevirdiği için ETH’nin geçmişte tanık olduğu direnç seviyesine maruz kalmadan yükseleceğini de sözlerine ekledi.

SEC, Ethereum’u (ETH) kendi alanına koymaya çalışıyor

Bunların yanında, ABD menkul kıymetler ve borsa komisyonu, token’ın geleceğini kendi eline bırakabilecek bir gelişmeyle ETH’yi düşürmek için hamleler yapıyor. Yakın zamanda, SEC Başkanı Gary Gensler, Senato Bankacılık Komitesi önüne çıkarken Ethereum’un (ETH) bir menkul kıymet olabileceğini ima etti. Ona göre, ETH de dahil olmak üzere altcoin’lerin çoğunluğu menkul kıymetler olarak çalışıyor.

Ethereum

Gensler’in ETH’yi bir menkul kıymet olarak tanıması, 2018 yılı SEC Kurumsal Finansman Direktörü William Hinman’ın o dönemki görüşünü bastırıyor. Hinman’ın 2018’de hem BTC hem de ETH’yi menkul kıymet olmayan varlıklar olarak tanımladığını belirtmekte fayda var.

Ancak Gensler, Ethereum’un hisse kanıtına (PoS) geçişinin artık varlığın doğasını değiştirdiğine inanıyor.

[irp posts=”65033″ ]

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.