Santiment Balina Faaliyetlerini İnceledi! BTC Balinaları Düşüşte Nasıl Bir Yol İzledi?

0

Kripto analiz firması Santiment’e göre, zengin yatırımcılar, piyasanın devam eden düşüşüne rağmen Bitcoin biriktiriyor. Firmanın verilerine göre kripto balinaları Bitcoin varlıklarını arttırdı ve Mayıs ayından bu yana portföylerine 3.170.000.000 dolar değerinde BTC eklediler.

Santiment, Mayıs ayındaki kripto piyasası çöküşünden bu yana belirli bir BTC yatırımcısı grubunun nüfus olarak arttığını belirtiyor.

“Bitcoin Perşembe günü [31.000 dolara] düşmüş olabilir, ancak 100 ila 10.000 dolar arasında BTC’ye sahip ‘milyoner katmanı’ tırmanmaya devam ediyor. 21 Mayıs’tan bu yana, bu balinaların toplam varlık miktarı 100.000 BTC arttı.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Yazım sırasında, milyoner topluluğunun elindeki 100.000 BTC, 3.17 milyar doların üzerinde bir değere karşılık geliyor.

Kripto analiz firması ayrıca, Twitter’daki kripto trader’larının ve yatırımcıların önde gelen kripto varlığı üzerinde düşüş eğiliminde olmaya devam ettiğini ortaya koyuyor. Santiment’e göre, olumsuz duygu, BTC’nin bir sıçrama için hazır olduğuna dair bir sinyal olabilir.

“Algoritmamızın gösterdiği hacim ve ton ile kanıtlandığı gibi, Twitter’ın Bitcoin’e yönelik duyarlılığı olumsuz olmaya devam ediyor. Olumsuzluk olduğunda, kalabalığı hazırlıksız yakalamak için fiyat artışı olasılığı daha yüksek olur.”

Kaynak: Santiment/Twitter

Santiment, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’un (ETH) 1.800 doların üzerinde kalmayı başarması durumunda sıçrayabileceğine inanıyor. Firmaya göre, Ethereum’un on-chain ölçümleri olumlu bir eğilim gösteriyor, ancak fiyatın dibe vurduğunu söylemek için henüz çok erken olduğunu da ekliyor.

“ETH’nin fiyat hareketi, şu anda çok önemli bir desteğe bağlı olarak düşüş eğilimi etrafında oyalanmaya devam ediyor. Boğaların gerçekten yakında devreye girmesi gerekiyor (en azından bir sıçrama için), aksi takdirde ayılar düşüş trendine devam edecek.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın