Şant Manukyan: FED’in Para Basma Politikasıyla Bitcoin’i İlişkilendirmek Saçmalık!

İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, piyasalar hakkında konuştu ve Bitcoin’in FED’in para basma politikasıyla ilişkili olup olmadığını değerlendirdi.

Bilindiği üzere FED’in para basma politikasının Bitcoin fiyatını olumlu ekileceği yönünde bir inanış vardı. Manukyan bunu “saçmalık” olarak nitelendirdi ve çalışmadığını söyledi. Eğer söz konusu inanış doğru olsaydı, Bitcoin’in şu anda bu olay üzerine zaten fiyatlandırılmış olacağını dile getirdi ve ekledi:

“Burada söyleyecek çok fazla bir şeyim yok. 10.400 seviyesini takip etmeye devam edeceğiz. Bu seviye kırılmadığı sürece o anlatılan ve sömürülen hikaye, beni çok fazla heyecanlandırmıyor.”

Manukyan şu an için “daha büyük bir satış gelir” demenin erken olduğunu söyledi. Bunun yanında Bitcoin için önemli bir noktaya dikkat çekti. Manukyan, zannedilenin aksine Bitcoin’in piyasaya daha entegre olmuş bir noktada işlem gördüğünü düşünüyor. Bugün yaptığımız haberde de buna dikkat çekmiştik. Bitcoin‘in ABD hisse senetleriyle paralel olarak hareket ettiğini söylemek yanlış olmaz. Manukyan bununla S&P 500 Endeksini baz alarak şunları söyledi:

“S&P’nin yükselişiyle beraber yükseliyor, S&P’nin satışıyla beraberde satışyar vaziyette. Dolayısıyla bu kurumsal alımların zannettiğimizden daha yüksek olduğunu gösteriyor. […] Netice itibariyle S&P ile olan yüksek kolerasyon; artık portföylerde Bitcoin’in kendisine yer bulmaya başladığını düşündürüyor. Bu orta-uzun vadede bence iyi bir haber, yukarıya doğru da ciddi anlamda götürecektir. Kısa vadede FED para basıyor stratejisi üzerinden giderseniz geleceği yer burası; ciddi bir patlama falan olmuş değil.”

Başarılı ekonomist son olarak, ilk etapta 10.000’lerin sonra 10.400’ler kırılmadığı sürece Bitcoin tarafında pozisyon artırmanın çok doğru olmayacağını belirtti.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.