Şant Manukyan, Bitcoin’in Mevcut Fiyatını Değerlendirdi

0
401

Bitcoin, 11.850 dolarlık kritik direnç seviyesinin üzerinde hareket ederken şu anda 11.988 dolar fiyat seviyesinde işlem görüyor. Bu direnç seviyesi önceki günlerde aşıldı, ancak sonunda fiyat bu seviyenin altında kapanış yaptı ve yükseliş sinyalini geri aldı. Mevcut fiyatın üzerinde, ilk direnç seviyesi 14.000 dolar, ardından ikincisi 17.100 dolar ve üçüncüsü 19.689 dolar. Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 11.850 dolar, ardından ikincisi 11.280 dolar ve üçüncüsü 10.680 dolar.

Mevcut seviyelerde bir günlük kapanış, hareketin yeni göreceli yükseklere ve hatta yeni tarihsel zirvelere uzanmasına neden olabilir. Bilindiği üzere Bitcoin geçtiğimiz günlerde de 12 bin doların üzerine çıkmayı başardı. Bu sebeple önemli nokta hangi seviyede kapanış yaptığı. Yani 11.800-12.000 dolar arasında tutunup tutunamayacağı; takip edilmesi gereken kısım.

Bunların yanında, İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Direktörü Şant Manukyan, YouTube üzerinde paylaştığı videoda Bitcoin fiyatı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 11.800 ve 12.000 fiyatlarının aşıldığına dikkat çeken Manukyan, gün içi aşılmanın çok büyük bir önem taşımadığını belirtti. Manukyan devamında şu ifadeleri kullandı:

“Burada 2 nokta önemli. Bir; önemli seviyelerin üzerine çıktık, ikincisi; bu toparlanma aslında S&P ve Altın da bir baskı varken yaşanıyor. Belki ikisi de hızlı bir şekilde yukarıya doğru gelecektir ama oradaki korelasyonu kopartabilmiş bir Bitcoin benim için çok değerli olur. Dolayısıyla 12 binlerin üzerinde kalırsak 13.200’lere ardından 14 binlere doğru saldırıcağız.”

Ethereum fiyatını da değerlendiren Manukyan, ETH’nin kırılmanın ardından dinlenme dönemine girdiğini belirtti. Manukyan bu durumun oldukça doğal olduğunu söyledi ve şimdilik Bitcoin tarafına yoğunlaşma taraftarı olduğunu da ekledi.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın