Sanayi ve Teknoloji Bakanından, Blockchain Merkezi Müjdesi

0
257

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Blockchain teknolojisi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Dünya Bankası, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) ve Türkiye İhracatçılar Meclisi iş birliğiyle, İstanbul’da düzenlenen Ticaret ve Küresel Değer Zincirleri Konferansı’na katılan Mustafa Varank, açılışta bir konuşma yaptı. Anadolu Ajansı’nın paylaştığı bilgilere göre Bakan Varank, uluslararası ticaret ve yatırımların yanısıra ülkedeki teknoloji politikaları hakkında da konuştu.

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından kurulan MEXS Teknoloji Merkezi, Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) bağlı olan Dördüncü Endüstri Devrimi Merkezleri Ağı’nın bir parçası olmuştu. Mustafa Varank geçtiğimiz dönemlerde de Blockchain teknolojisiyle ilgili açıklamarda bulunmuştu. Aynı şekilde İstanbul’daki bu konferansta da MEXS Teknoloji Merkezi ile ilgili şunları söyledi:

“Bu kapsamda İstanbul Ataşehir’de kurulacak merkezle; yapay zeka, büyük veri ve Blockchain gibi alanlarda geliştirilen teknolojilerin uygulamaya geçişini kolaylaştıracak kamu politikalarını tasarlayacak, bu alandaki insan kaynağımızı geliştireceğiz.”

Blockchain gün geçtikçe yaygınlığı artıyor ve yavaş yavaş tüm dünyayı etkisi altına alıyor. Böylesine güçlü bir teknoloji içerisinde, ülkemizin öncü olarak yer alması, oldukça güzel bir gelişme olacaktır.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın