Samsung’un Ardından LG’den Blockchain Adımı

LG, Samsung’a Yanıt Olarak Bir Blockchain Telefon Geliştiriyor

Güney Kore elektronik devi LG, Samsung’un Klaytn blockchain akıllı telefonuna rakip olmak için blockchain geliştiricileriyle birlikte çalışıyor.

LG, Yerel Geliştiricilerle Görüşmelerde Bulundu

8 Eylül’deki yerel günlük gazete Chosun’a konuşan bir endüstri uzmanı, LG’nin yerel merkezi olmayan uygulama (DApp) geliştiricileriyle görüşmelerde bulunduğunu ve gelecekteki ürünü için bir kullanım senaryosu hazırladığını söyledi. Buna ek olarak “LG’nin Samsung’un inovasyon girişimlerine cevap verme olasılığı yüksek” dedi.

Haber, Kore mesajlaşma servisi Kakao Corp.’un Samsung’un gelecekteki Galaxy Note 10 akıllı telefonunda blockchain yeteneklerini geliştirmeye hazırlandığı haberinden bir hafta sonra geldi. Klaytn Telefon olarak adlandırılan cihaz, bir cüzdan ve Kakao off-shoot, GroundX tarafından geliştirilen bir token olan ücretsiz KLAY broşürü ile birlikte gelecek.

Artan sayıda kripto özellikli akıllı telefon teklifinde en sonuncusu olan Samsung’un hareketi, bir domino etkisi yaratabilir. LG’nin rekabet gücü yüksek tüketici pazarında dışarıda kalması beklenemezdi.

LG’nin gelecekteki teklifinin uluslararası alanda erişilebilir olup olmayacağı bilinmemekte. Bununla birlikte Klaytn Telefon, yalnızca Güney Kore pazarında erişilebilir durumda olacak.

Bunlara ek oladak geçtiğimiz günlerde, dünyanın ilk blockchain odaklı akıllı telefonu olan Finney’in yaratıcıları, cihazın yakında Bangladeş’te piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.