Samsung, Kripto Para Uygulaması’nı Diğer Galaxy Cihazlarında da Kullanıma Sunacak

Business Korea’nın yayınlanan habere göre Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kripto para ve Blockchain özelliklerini, Galaxy S10 cihazının ardından diğer Galaxy cihazlarında da kullanıma sunacak.

Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre, dijital cüzdan uygulamasının düşük bütçeli cihazlarda da kullanıma sunulacağını ve kripto para özelliklerini daha fazla ülkelerde kullanıma sunacaklarını bildirdi.

Samsung Electronics’in yetkililerinde Chae Won-choel, “Blockchain uygulamasını destekleyen Galaxy modellerinin sayısını yavaş yavaş genişleteceğiz. Bu uygulamanın Güney Kore, ABD ve Kanada ülkelerinin ardından diğer ülkelerde de kullanılabilir duruma getireceğiz” açıklamasında bulundu.

Blockchain cüzdanı, şu anda yalnızca en son piyasaya sürdüğü amiral gemisi olarak adlandırılan Galaxy S10’da kullanılabilir durumda yakın zamanda dijital imza ve merkeziyetsiz uygulamar gibi farklı Blockchain özellikleri de geliyor. Yeni gelicek bu özellikler diğer Galaxy modellerinde de yer alacağı söyleniyor.

Samsung, son zamanlarda kripto para ve Blockchain teknolojisi alanında daha aktif bir şekilde rol alıyor. Geçtiğimiz ay şirket Samsung Coin adında kripto para girişimini düşündüğü iddiası ortaya çıkmıştı.

Samsung’un SK Telecom ve KT Corporation telekom şirketleriyle Blockchain tabanlı dijital kimlik araçları ve diğer işlemler hakkın iş birliği yapmak üzere görüştüğü söyleniyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.