Mayıs 9, 2022

Samson Mow Açıkladı: İşte Bitcoin’i Kabul Edebilecek Sıradaki Ülkeler

Eski Blockstream yöneticisi ve uzun süredir Bitcoin (BTC) savunucusu olan Samson Mow, birkaç ülkenin önümüzdeki yıllarda piyasa değerine göre önde gelen kripto varlığını benimseyeceğini düşünüyor.

Şu anda Bitcoin teknoloji şirketi JAN3’ün CEO’su olan Mow, Kitco News’e verdiği bir röportajda, yakında BTC’yi kabul edebileceğini düşündüğü bir ülkenin adını verdi.

“Panama geliyor gibi görünüyor. Sadece bir yasayı imzalamak için başkandan imza bekliyorlar. Bu oldukça beklenmedikti, Orta Afrika Cumhuriyeti bile beklenmedikti. Birdenbire ortaya çıktı. Bence kesinlikle bu yıl içinde bir başka ülkenin ortaya çıktığını görmemiz mümkün.

Aslında ben de birçok ülkede çalışıyorum, farklı yerlerde Bitcoin’ciler var. Burada iki yol var. Biri Bitcoin’i zorla kabul ettirmeye çalışmak, diğeri ise kendi başlarına çözüp ‘Tamam, Bitcoin kullanacağız’ dedikleri doğal benimseme. Bu yıl beklentilerimiz iyi görünüyor.” 

Mow’un bahsettiği, Panama Ulusal Meclisinin onayını alan kripto yasası, bireysel ve ticari işlemlerde kripto para kullanımına izin veriyor. Mow ayrıca, Meksika’da Bitcoin’in benimsenmesini teşvik etmek için ülkedeki büyük isimlerle çalıştığını da bildirdi.

“Meksika’da bazı insanlarla çalışıyorum. Indira Kempis, o bir Meksikalı senatör. Ayrıca Ricardo Salinas, Meksika’da Bitcoin’i benimsemeye çalışan Meksikalı Avengers ekibi. Birkaç kişi daha var, henüz isim vermek istemiyorum ama oyunda daha fazlası var.” 

Mow ve Blockstream, Orta Amerika ülkesinin yeni bir “Bitcoin Şehri”ni finanse etmek için kullanmayı planladığı El Salvador’un Bitcoin tahvillerinin baş mimarlarıydı.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.