Saldırıya Uğrayan Kripto Para Borsası Bitpoint, Çalınan Fonların Bir Kısımını Buldu

Japonya merkezli kripto para borsası Bitpoint‘e, geçen hafta hack saldırısı yapılmış ve 32 milyon dolarlık kayıp yaşanmıştı. Borsanın 14 Temmuzda ki açıklamasına göre yaklaşık 2.3 milyon dolarlık kayıp bulundu.

The Mainichi’ye göre borsa, Bitpoint Japonya’nın sağladığı yatırım sistemini kullanan denizaşırı borsalarda çalınan kripto paraların bir kısmını buldu. Bitpoint borsasının The Mainichi’ye vermiş olduğu açıklamada bulunan fonların kayıp miktarının 32 milyar dolardan, 28 milyar dolar’a düştüğünü bildirdiler.

Bu konu hakkında yaptığımız haberde, Bitpoint borsası 12 Temmuzda bir saldırıya uğradı. Borsaya saldıran hackerlar, borsanın sıcak cüzdanlarından Bitcoin, Litecoin, Ethereum ve XRP çaldıklarını yapılan açıklamada belirttiler..

Bu saldırı sonrası borsa işlemleri askıya aldığını dile getirdi. Saldırı sonrası Bitpoint’in ana şirketi Remixpoint Inc hisseleri ise yaklaşık olarak %19 oranında bir değer kaybı yaşandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.