Saldırıya Uğramıştı: Altcoin Fiyatı %40 Fırladı!

Ethereum hard fork projesi EthereumPoW, Salı günü çapraz zincirli köprü ETHW Bridge’i başlattığını duyurdu. Başlatılan yeni köprü, ETHW ve Ethereum ağı arasında Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve USD Coin’i (USDC) destekliyor. Yaşanan gelişmeler sonucunda ETHW fiyatı yaklaşık %40 arttı ve son birkaç saat içinde 7,28 dolara yükseldi.

Ethereum hard fork projesi EthereumPoW, 20 Eylül’de bir tweet’te BridgeTech tarafından desteklenen çapraz zincirli köprü ETHW Bridge‘in lansmanını duyurdu. Köprü, Ethereum PoS ağından ETHPoW’a Ethereum (ETH), Tether (USDT) ve USD Coin’i (USDC) destekliyor.

Ancak köprü, tam tersi yolu yani ETHPoW’dan Ethereum’a aktarımı desteklemiyor. Bu, kullanıcıların ETHW token’larını ETH’ye dönüştüremeyeceği anlamına geliyor. Üstelik ETHW’nin daha sonra Ethereum PoS ağ desteğine eklenmesiyle ilgili hiçbir ayrıntı paylaşılmadı.

ETHPoW üzerindeki sözleşmeler aşağıdaki gibidir:

ETH (PoS): 0xB007f6c4511fD2b70a02BfcFAb6072BcEf21788d
USDC: 0xC675FDBe260e1ee93106Ee596B916952a9344f44
USDT: 0xB6334BeDf341d111525A1Db8fBE7805dE57De957

Ayrıca, ETHPoW Köprüsünün Zincir Kimliği 10001 olarak duyuruldu. Uzmanlar, EthereumPoW’u Zincir Kimlikleriyle ilgili sorunlar nedeniyle tekrar saldırıları olasılığı konusunda eleştirdi.

Zarar vermek isteyen kişiler 18 Eylül’de gerçekleştirdikleri bir saldırıda 200 ETHPoW (ETHW) token’ı çaldılar. Saldırgan, Gnosis zincirindeki Omni Bridge aracılığıyla 200 WETH aktardı.

Saldırı, ETHPoW zincirindeki Omni Bridge’in eski chainID’yi kullanması nedeniyle gerçekleşti. Sonuç olarak, ETHPoW (ETHW) fiyatı Pazartesi günü %37 düşüşle 4,22 dolara geriledi.

ETHW Fiyatı Saldırısıya Rağmen %40 Arttı

ETHW fiyatı, ağdaki tekrar saldırısına rağmen son 24 saatte %40’ın üzerinde değer kazandı. ETHW, sırasıyla 4,87 dolar ve 7,28 dolar ile 24 saatlik en düşük ve en yüksek seviyeyi yaptı.

Yazma sırasında, ETHW fiyatı 6.90 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, Birleşmeden sonra işlem hacmi artıyor.

Bu arada, Ethereum’un (ETH) fiyatı, 1.430 dolarlık destek seviyesinin altına düştükten sonra biraz toparlandı. ETH fiyatı son 24 saatte %5’in üzerinde artışla 1.356 dolardan işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.