Sadece Bitcoin Kullanılan El Salvador Köyü “Bitcoin Plajı”

0
489

Bitcoin, hükümetler ve bankalar gibi üçüncü tarafların kontrolü dışında var olan bir para sistemi haline gelmek için yaratıldı. Bankasız bireyler için değer depolayan ve bu değeri başkalarına eşler arası aktarabilen bir hesap sahibi olmaları için de bir çözümdür.

Ve bu ilk kripto para birimi için uzun vadeli bir vizyon olsa da, El Salvador’daki kırsal bir köyde, BTC zaten sert ekonomide yerini alıyor. Sahil boyunca bir bölgede yaşayan bankasız vatandaşlar için çok ihtiyaç duyulan bir çözüm sunuyor.

Koronavirüs, salgının etkisini azaltmak için kilitlenme koşulları nedeniyle ekonomik üretimin tamamen durmasına neden olduğundan, dünyadaki tüm ülkeler şu anda finansal olarak mücadele ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri ve Çin gibi büyük ekonomik süper güçler acı çekiyor. Ancak bankasız vatandaşların güvenebileceği para sistemi olmadan bırakılan nakit sıkıntısı çeken bölgeler değil.

Güney Amerika ulusunun kıyısında yer alan kırsal bir plajda, nerdeyse sadece Bitcoin kullanılıyor. Yerlilerin yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçları elde etmek için Bitcoin’e güvendiği Bitcoin Plajı.

 

Resmi köyün Twitter hesabı tarafından paylaşılan ve önde gelen kripto para biriminin benimsenmesini teşvik eden bir video yayınlandı. Köylüler temassız bir mobil uygulama aracılığıyla yumurta satın aldıkları görülebilir. Bu ideal ve hatta salgın sırasında nakit önlemek için bir yol olarak Wolrd Sağlık Örgütü tarafından önerilir.

Bu mobil ödemeler, banka hesapları, Venmo veya diğer seçenekler aracılığıyla değil, Bitcoin’de yapılmaktadır.

Yerel halk, hızı için Bitcoin’i tercih ediyor, ancak aynı zamanda bir zorunluluktur. Çünkü bölgedeki birçok insanın geleneksel bankacılık çözümlerine erişimi yoktur.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın