Rusya’nın Facebook’u VK Kendi Kripto Para Birimini Çıkarmak İstiyor

Rusya’nın Facebook’u “VK” (VKontakte olarakda bilinir), kendi kripto para birimini yayınlamaya çalışıyor. Proje şu anda geliştirilme aşamasında, ancak henüz kesin bir karar alınmamış.

VKontakte, aylık 97 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu iddia ediyor.

VK 2018’DE PARA TRANSFERİ YAPMAYA BAŞLADI

Eğer VKontakte kendi kripto para birimini sunmada başarılı olursa, kullanıcılar ilginç gönderileri paylaştıklarında ve “beğeni” aldıkları zaman kripto para kazanabilecekler.

Dijital para birimlerini birbiri ile alım satım ve VK Pay kullanarak para transferi yapmak amacıyla kullanabilirler. VK Pay, VKontakte’in Haziran 2018’de sunduğu nakitsiz para transfer sistemidir. Ancak, VKontakte’ın sanal para birimlerine karşı pek iyi bir tavır sergilemeyen Rusya’da kripto para biriminin nasıl alınacağı merak konusu.

CCN’in bildirdiği üzere, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Bitcoine karşı şüpheli biri olmasına rağmen, kriptoya biraz ısınmaya başladı.

Geçen yıl, Putin, bitcoin ticareti, ilk madeni para teklifleri, blockchain ve kripto madenciliği için yönergelerin uygulanması amacıyla bir Temmuz 2018 tarihini belirlemişti, ancak bu düzenlemeler henüz gerçekleşmedi.

DUMA REP: RUSYA KRİPTOYU ÖNÜMÜZDEKİ 30 YIL BOYUNCA KABUL ETMEYECEK

Devlet Duma’larından Elina Sidorenko, Rusya’nın en azından önümüzdeki 30 yıl boyunca kripto paraları kabul etmeyeceğini açıkladı. Sidorenko, Rusya’nın yakın zamanda Bitcoin‘e yatırım yapmayacağını söyledi.

“Dünyadaki diğer ülkeler gibi bizde geleneksel finansal sistem ile dijital para birimlerini birleştirmeye hazır değiliz”. “Ve bu fikrin Rusya’da en azından önümüzdeki 30 yıl boyunca uygulanabileceğini söylememiz mümkün gözükmüyor.”

Kaynak:CCN

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.