Rusya’nın Dev Bankası Kendi Kripto Parasını Oluşturmak İçin Başvuru Yaptı!

0
273

Rus devletine ait dev Rus bankası Sberbank’ın bir blok zinciri platformu ile kendi kripto para birimini piyasaya çıkartmak için ülkenin merkez bankasından onay istediği belirtildi.

Ayrıca Rus mahkemesinin önceden kara listeye almış olduğu Binance’i yeni kararla kara listeden çıkarttı.

Sberbank Kendi Kripto Parasını Başlatıyor

Rus medyasının haberine göre, Rusya’nın en büyük bankalarından biri olan Sberbank of Russia, bir blokchain platformunu başlatmak için merkez bankasına başvuruda bulundu.

Rusya Federasyonu Merkez Bankası bankanın başvurusunu onaylarsa, Sberbank kendi kripto para birimini  oluşturmak için blok zinciri platformundan destek almayı planlıyor.

Banka yönetim kurulu başlan yardımcısı olan Anatoly Popov, bankanın dijital varlığını bu yılın baharında piyasaya sürmek olduğu belirtti.

Popov, açıklamasında bankanın teknolojiyi zaten test ettiğini ve “bu çözümün işe yaradığını gördü” ifadesini vurguladı.

Rus yasalarının kayıt işlemleri ortalama 45 güne kadar sürebiliyor. Ülkenin merkez bankası bu zaman içerisinde, projede görmüş olduğu sorunları veya zorlukları incelemek için kullanıyor.

Kaynak: Cryptopotato

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın