Rusya’dan Kripto Paralara Yasak

0
362

Kripto para birimleri dünya çapında benimseniyor olabilir. Ancak, Rusya onları yasaklamak için adımlar attığından başka bir büyük ülkede hoş karşılanmıyorlar.

Forbes’a göre, Rus haber ajansı Interfax ile yaptığı bir röportajda, bir Rus yetkilisi yaklaşmakta olan bir dijital para tasarısının kripto para alım-satımını yasaklayacağını söyledi.

Rusya’nın merkez bankası yasal başkanı Alexey Guznov, kripto paralarla ilgili olarak şunları söyledi:

Finansal istikrar, kara para aklamanın önlenmesi ve tüketicinin korunması açısından kripto para birimleri ile yapılan işlemleri yasallaştırma konusunda büyük riskler olduğuna inanıyoruz

Kripto para biriminin serbest bırakılmasını düzenleyen ve dolaşımını kolaylaştıran kurumlar olmasına karşıyız.

Kripto para dolaşımının düzenlenmesinin yerine doğrudan bir yasak oluşturulduğunun ve bu yasağın ihlalinin sorumluluk getireceğini söyledi.

Rus yetkililer, kripto para birimi işlemlerini tamamen durduramayacaklarının farkında. Guznov, yetkililerin, kriptoların yasal olduğu bir ülkede anlaşmaları yapan kişileri takip edemeyeceğini söylüyor.

Ancak her iki durumda da, Rusya’nın açıklaması dünyadaki kripto paralara büyük bir darbe indiriyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın