Mart 23, 2020

Rusya’dan Kripto Paralara Yasak

Kripto para birimleri dünya çapında benimseniyor olabilir. Ancak, Rusya onları yasaklamak için adımlar attığından başka bir büyük ülkede hoş karşılanmıyorlar.

Forbes’a göre, Rus haber ajansı Interfax ile yaptığı bir röportajda, bir Rus yetkilisi yaklaşmakta olan bir dijital para tasarısının kripto para alım-satımını yasaklayacağını söyledi.

Rusya’nın merkez bankası yasal başkanı Alexey Guznov, kripto paralarla ilgili olarak şunları söyledi:

Finansal istikrar, kara para aklamanın önlenmesi ve tüketicinin korunması açısından kripto para birimleri ile yapılan işlemleri yasallaştırma konusunda büyük riskler olduğuna inanıyoruz

Kripto para biriminin serbest bırakılmasını düzenleyen ve dolaşımını kolaylaştıran kurumlar olmasına karşıyız.

Kripto para dolaşımının düzenlenmesinin yerine doğrudan bir yasak oluşturulduğunun ve bu yasağın ihlalinin sorumluluk getireceğini söyledi.

Rus yetkililer, kripto para birimi işlemlerini tamamen durduramayacaklarının farkında. Guznov, yetkililerin, kriptoların yasal olduğu bir ülkede anlaşmaları yapan kişileri takip edemeyeceğini söylüyor.

Ancak her iki durumda da, Rusya’nın açıklaması dünyadaki kripto paralara büyük bir darbe indiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.