Rusya’da Kaçak Elektrikle Bitcoin Madenciliği

Rus polisi, her ay yaklaşık 200.000 Dolar’lık devlet elektriğini kullanan bir Bitcoin (BTC) madencilik operasyonunu çökertti. Yasadışı olarak üretilen tüm kripro paralar, döviz borsalarına tasfiye edildi.

Saint Petersburg’dan bir şüpheli, dokuz suç ortağıyla birlikte tutuklandı.

Rusya İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, suçlular madencilik ekipmanlarını sekiz farklı yerde ülkenin elektrik şebekesine gizlice bağladılar. Bunlar, bir kümes hayvancılığı fabrikası olan terk edilmiş binayı ve bazı konutları içeriyordu.

Rusya Ulusal Muhafızlarının operosyonuyla 20 arama sonucunda 1.500 adet madencilik ekipmanı, 2 milyon ruble (yaklaşık 25.000 Dolar) ve modifiye elektrik sayaçları ele geçirildi. Polis ayrıca yasadışı yazışmalar için kullanılan akıllı telefonlara el koydu.

Bu haber, Bitcoin madencilerinin en son elektrik çalma örneğidir. Kasım ayında, Ukraynalı Demiryolları çalışanları şirketin şebekesine 100 madencilik cihazını taktıktan sonra yakalandı. Kolay para kazanmak için bir demiryolu ağına hackleyen Çinli adam Xu Xinghua’nın oyun kitabından birkaç sayfa almış olmalılar.

Bununla birlikte, hem Ukrayna hem de Rusya’dan bazı yüzsüz suçlularsa nükleer santrallerden BTC madenciliği yaparak işleri tamamen yeni bir seviyeye taşıdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.