Rusya Kendi Kripto Parasını Mı Çıkartıyor?

Dünya kripto para piyasası bugün (23 Mayıs 2019) Moskova’dan gelen bir haberle çalkalandı. Bugün öğle saatlerinde Rusya Merkez Bankası (Bank of Russia) başkanı kripto para birimleri ile alakalı önemli görüşlerini paylaştı. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina‘ ya göre Rusya, diğer ülkelerle karşılıklı para alış verişi yapmak için, altın destekli kendi kripto parasını çıkarabilir. Nabııllina :

Rusya Merkez Bankası için kripto para birimleri daha önce çok anlamlı gelmiyordu ve hala daha kripto para çıkarımına karşı olsa da, altın destekli bir kripto para çıkarma fikri gerçekleşebilir.  İlk amacımız ulusal para birimlerimizde takaslar gerçekleştirmek. Çünkü şu anda Avrasya Ekonomik Birliği (Rusya, Ermenistan, Beyaz Rusya, Kırgızistan, Kazakistan) ulusal paralarının takasta yerleşmesi daha önemli ve iyi bir dinamizm yakaladık.

Ayrıca Avrasya Ekonomik Birliği Makroekonomi ve Entegrasyon Bakanı Tatyana Valovaya :

2019 yılının başlarında kripto para, blockchain teknolojisinin nereye gittiği ile alakalı etraflı bir araştırma yaptık. Eğer bu kripto paralar dünyada hızlanacak ise bunu iyi okumalıyız ve buna göre hareket etmeliyiz . Araştırmalarımız tüm hızıyla sürüyor ve detaylı raporlar hazırlıyoruz .

Bakan ayrıca en iyi küresel uygulamaları kullanarak bu piyasaları düzenlemeye çağırdı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.