Robert Kiyosaki Uyardı: “Yatırım için Bu Seviyeleri Bekleyin!”

0
Robert Kiyosaki Uyardı:

Kişisel finans yazarı Robert Kiyosaki, tüm bir Amerikalı neslin eşi görülmemiş bir ekonomik acıyla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Küresel piyasaların durumuna ilişkin konuşan Kiyosaki, çok sayıda baby boomer’ı etkileyeceğine inandığı temel faktörler olarak kalıcı enflasyona ve sosyal güvenlik ve tıbbi bakım fonlarındaki eksikliklere işaret etti.

“En büyük kaybedenler, daha önce kaybetmemiş olanlar. Bunlar şu anda 401k’lerinde oturan insanlar. Benim neslim. Eski nesil. Başları ciddi dertte…

Baby boomer’lar en büyük kaybedenler olacak çünkü onlara hata yapmamaları tembih edildi ve henüz kaybetmediler. Hayatları oldukça kolaydı. 70’lerde piyasaya girdiklerinde borsa yükseliyor, konut piyasası yükseliyordu. ABD, 71’de altın standardından çıktı. Yani baby boomer’lar tüm neslin en büyük saldırısını alacak. Gerçekten üzücü.”

Kiyosaki, Bitcoin‘in (BTC) 2020’nin sonlarından bu yana görülmeyen seviyelere düşmesinin ardından bir fırsat algıladığını da sözlerine ekledi.

Robert Kiyosaki yazarı, Bitcoin’in bu hafta başında yaklaşık 26.700 dolar ile 52 haftanın en düşük seviyesine düşmesinin “harika bir haber” olduğunu düşünüyor.

Sonuç olarak Kiyosaki, öncü kripto varlığın 20.000 dolara daha da düşebileceğini ancak Bitcoin’in 17.000 dolarlık fiyat seviyesinde güçlü bir destek bulmasını beklediğini belirtti.

Kiyosaki tam da bu seviyelerde piyasaya dalmayı düşündüğünü belirterek stratejisini ortaya çıkardı.

“BITCOIN ÇÖKÜŞÜ. Harika haber. Önceki tweet’lerde belirttiğim gibi, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmesini bekliyorum. Ardından, 17.000 dolar olabilecek dip testi bekleyecek. Dibin içeride olduğunu anladığım an, depoyu doldururum. Çöküşler zengin olmak için en iyi zamanlardır. Dikkatli olmak önemli.”

Kiyosaki ayrıca bu haftanın başlarında YouTube kanalında Bitcoin’in yanı sıra daha fazla birikmeden önce Ethereum (ETH) fiyatının daha da düşmesini beklediğini belirtmişti.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın