Robert Kiyosaki Uyardı: Bitcoin 24.000 Dolar’a Düşebilir!

0

Ünlü yazar ve yatırımcı Robert Kiyosaki, dünya tarihinin en büyük çöküşünün yolda olduğunu öngördü. Bitcoin’in de bu çöküşten etkileneceğini dile getirdi. Detaylar haberimizde.

Robert Kiyosaki “Rich Dad Poor Dad” adli dünyaca ünlü kitabın yazarıdır. Kitap, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer almaktadır. Kitabın 32 milyondan fazla kopyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı. Kiyosaki Cuma günü Twitter üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“Dünya tarihinin en büyük balonu büyüyor. Dünya tarihinin en büyük çöküşü geliyor. Daha fazla altın ve gümüş alıyorum. Bitcoin’in 24 bin dolara düşmesini bekliyorum. Çöküşler, zengin olmak için en iyi zamandır.”

Ancak Kiyosaki, BTC fiyat tahminini nasıl ortaya çıkardığı konusunda ayrıntılı bilgi vermedi.

Bitcoin fiyatı Mayıs ayında önemli ölçüde düşmeye başladığında, ünlü yazar insanları dipten satın almaya çağırdı. O dönem “Sızlanmayı bırakın ve harekete geçin” şeklinde tavsiyede bulundu. Daha sonra BTC fiyatı 30 Mayıs’ta 37 bin dolar seviyesine düştüğünde Kiyosaki, “Bitcoin düşüyor. Harika haber. Fiyat 27.000 dolara ulaştığında, tekrar satın almaya başlayabilirim.” açıklamasını yapmıştı.

Kiyosaki uzun zamandır Bitcoin destekçisi. ABD hükümetinin para basmaya devam ettikçe ABD dolarının ölmekte olduğuna inanıyor.

Ünlü yazar, şu an fiyatın 24 bin dolar seviyesine düşmesini beklerken, uzun vadede kripto para birimi konusunda iyimser. Bu yıl Nisan ayında, BTC fiyatının beş yıl içinde 1.2 milyon dolar’a ulaşacağını ve hükümet tarafından para basılmasının, aşırı teşviklerin ve ABD dolarının devalüasyonunun Bitcoin’i ve altını çekici hale getirdiğini söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın