Robert Kiyosaki Şaşırttı: “Dolar Çökecek, Bunlara Yatırım Yapın!”

0
Robert Kiyosaki Şaşırttı: “Dolar Çökecek, Bunlara Yatırım Yapın!

“Zengin Baba Yoksul Baba” isimli kitabıyla ün kazanan Robert Kiyosaki, Bitcoin ve iki emtia için önemli bir satın alma fırsatı olduğunu belirterek, Ocak ayına kadar Amerikan Doları’nın çökebileceğini düşünüyor.

Twitter hesabında yaptığı paylaşımda “güvenli liman” olarak adlandırdığı üç varlığı paylaşan Kiyosaki; Bitcoin, altın ve gümüş için dikkat çeken tahminler paylaştı. Kiyosaki’ye göre ABD doları güçlendikçe düşmeye devam edeceğini ve “FED” in bir kez daha değerini kanıtladığını belirterek, faizleri düşürmeye başlayacaklarını belirtti.

Kiyosaki, önceki gün paylaştığı gönderide, bu “dönüşün” Ocak 2023’te gerçekleşebileceğini ve bunun da ABD dolarının yakın zamanda çöken İngiliz Sterlini’ne benzer şekilde “çökeceğini” öne sürdü.

“ABD doları İngiliz Sterlini’ni takip edecek mi? Ben bunun olacağına inanıyorum.” Kiyosaki, ***** (burada hakaret içeren bir ifade kullandı) FED’in kurbanı olmayacağını da sözlerine ekledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, 2020 Mayıs ayından itibaren COVID-19 pandemsine yanıt olarak basılan paralara atıf yapan Kiyosaki, Bitcoin satın alma mesajları paylaşmış ve bireysel kurtuluşun bu yoldan geçtiğimi iddia etmişti. Kiyosaki’ye göre FED, Bitcoin’i manipüle edebileek konumda yer almıyor.

İlginç bir şekilde, Kiyosaki’nin Bitcoin’in herhangi bir değeri olduğuna inanmamasına rağmen, Bitcoin’i sevmesi, Rich Dad ile ilgili yakın tarihli bir röportajda da kaydedildi. Yazar, en son tweetinde yine Bitcoin’in arkasında duruyor gibi görünüyor.

FED, İngiltere’nin yaptığı gibi faiz oranlarını döndürüp düşürdüğünde, diğerleri ağlarken siz gülümseyeceksiniz.”

Kiyosaki, abonelerine Eylül ayında yazdığı bir mektupta, uzun vadede büyük getiriler elde etmek için şimdi dijital varlıklara yatırım yapma gereğini bir kez daha vurguladı:

“Kripto işine girmek İSTEMEK yeterli değil […] Tarihin en büyük ekonomik çöküşünden önce, şimdi kriptoya girmek için İHTİYACINIZ olan zaman.”

Trading Economics’e göre, GBP/USD, EUR/USD ve JPY/USD sırasıyla %18,24, %15,54 ve %23,33 oranında düşerken ABD doları diğer önemli küresel para birimleri karşısında geçen yıl kademeli olarak güçlenmeye devam ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın