Riskli Ethereum Dapp’lerinde Dikkat Çekici Artış

Veri analizi platformu olan DappRadar‘ın hazırlamış olduğu yeni bir rapora göre, “yüksek riskli” merkeziyetsiz uygulamalar (dapp), son bir yılda Ethereum blok zincirinde dikkat çekici bir büyüme gösterdiğini belirtti.

DappRadar’dan aldığımız verilere baktığımızda, Ethereum’daki yüksek riskli dapp’lerin hacmi, 2020’nin ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemlerine oranla kıyasla yüzde 2853 artış gösterdi. Geçtiğimiz yılın ilk çeyrek döneminde 850 bin dolar olan rakam, geçmiş olduğumuz çeyrek 25 milyon dolar artış gerçekleştirdi. Günkük aktif cüzdanlar açısından da yüzde 948’lik bir yükseliş gözükmekte.

Yüksek riskli dapp’ler, bir ponzi ve dolandırıcılık işi olabilme ihtimali yüksek olanları belirtmekte.

2019’un ilk çeyreğinde yüksek riskli dapp’ler söz konusu olduğunda TRON büyük bir farkla liderdi ve Ethereum bu tür dapp’lerde çok küçük bir paya sahipti. Fakat durum şimdi tam tersini işaret ediyor.

Ayrıca DappRadar’ın verileri incelendiğinde, bu yüksek riskli dapp’lerin hızlı bir şekilde ortadan kalktığını göstermekte. Yüksek riskli dapp’ler, sitedeki en büyük ikinci kategori ve listelenen 724 dapp’in sadece yüzde 14’ü aktif bir durumda olduğu gözükmekte.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.