Ripple’ın, YouTube’a Açtığı Dava Sonuçlandı!

San Francisco merkezli bir blockchain şirketi olan Ripple, şirketin video paylaşım platformu YouTube ile yasal sorunları çözdüğünü duyurdu. Ripple ve şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz yıl sahte hesapların XRP hediye dolandırıcılığı yapmasına izin verdiğini iddia ederek politikalarını uygulayamadığı için YouTube’a dava açtı.

Garlinghouse tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre Ripple ve YouTube, XRP dolandırıcılıklarını tespit etmek için birlikte çalışacak. Ripple CEO’su, sosyal medya platformlarının kripto para ekosisteminde oynayacakları önemli bir role sahip olduğunu da belirtti. XRP Ledger’da finansal suçların tespiti ve önlenmesi için XRP Forensics’in çabalarını da takdir etti:

“Geçen yıl Ripple ve ben, sahte hesapların (benim / Ripple’ın resmi hesaplarının kimliğine bürünerek) XRP hediye dolandırıcılığı yapmasına izin vererek kendi politikalarını uygulayamadığı için YouTube’a dava açtık. Şimdi bu dolandırıcılıkları önlemek, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için birlikte çalışmak üzere bir çözüme ulaştık. Sosyal platformlar, kripto dolandırıcılıklarının devam etmesine ve çözümün bir parçası olma ihtiyacının farkına varmasına izin vermedeki rollerini kabul etmeye başlıyor. XRP Forensics gibi bazıları çalınan fonların tespit edilmesine / izlenmesine yardımcı oluyor, ancak platformların sorumluluğu yönetmesi gerekiyor.” 

Kripto para piyasası hızla büyüyor ve bunun sonucunda da dolandırıcılar para çalmanın yeni yollarını arıyor. Kripto para birimleriyle ilgili online dolandırıcılıklar son yıllarda daha yaygın hale geldi. Temmuz 2020’de dolandırıcılar, ABD’deki en ünlü kişiliklerden bazılarının Twitter hesaplarını ele geçirdi ve 120.000 dolar’dan fazla Bitcoin çaldı. Ripple, geçen yıl Kasım ayında kullanıcıları XRP teşvik planları sunan sahte bir web sitesi konusunda uyardı.

Piyasa her ne kadar söz konusu dolandırıcılıkların önüne geçmeye çalışıyor olsa da, yatırımcılara burada önemli bir rol düşüyor. Kripto kullanıcıların bu gibi konularda dikkatli olmasında fayda var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.