Nisan 15, 2022

Ripple (XRP) Fiyatı Piyasa Çöküşünün Ortasında Neden Artış Yaşıyor?

Ripple ve XRP token’ı piyasanın gündeminde kendine yer buldu. Ripple lehine çıkan son dava kararları ve ayı piyasası koşullarında yükselen XRP fiyatı en çok konuşulan konular arasında.

Yakın zamanda, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ABD SEC ile olan mahkeme savaşının “son derece iyi” sonuçlandığını söyledi.

Ripple (XRP) artışı

XRP token’ı, mevcut piyasa düşüşünden ayrılmayı başardı. Genellikle altcoin’ler, Bitcoin (BTC) fiyat hareketine tepki verir. BTC, son 24 saatte %2.60 oranında düştü ve 41.000 dolar fiyat seviyesinin altında işlem görüyor. Öte yandan, Ripple fiyatı son 24 saatte %5’in üzerinde arttı. Bu arada, XPR’nin 24 saatlik işlem hacmi de %50’nin üzerinde arttı. Fiyat artışı, kripto parayı günün en çok kazananları listesine aldı.

Dahası, kripto balinaları cüzdanlarına biraz daha XRP token’ı eklemekle meşhuller. WhaleAlerts’e göre, balinalar birikimlerine yaklaşık 45.8 milyon dolar değerinde XRP ekledi. Ayrıca yakın zamanda, Ripple’ın yerel tokenı, Solana (SOL) tokenını geçerek 6. en büyük kripto para birimi oldu.

XRP davası kapanmak üzere mi?

Bazı günlerde bir kripto paranın fiyat artışının arkasındaki nedeni bulmak zordur. Bununla birlikte, XRP’nin fiyatındaki sıçrama, Ripple CEO’sunun kendilerine karşı uzun süredir devam eden davayla ilgili yaptığı son kendinden emin yorumlarla destekleniyor gibi görünüyor. Garlinghouse, SEC ile aralarındaki davanın sonuçlanmak üzere olduğundan emin.

CNBC’e verdiği röportajda Garlinghouse, davanın beklediğinden çok daha iyi gittiğini ifade etti. Dava 15 ayı aşkın bir süredir uzatıldığı için adalet prosedürünün biraz yavaş olduğuna inanıyor. Bu davanın sadece Ripple için değil, tüm kripto endüstrisi için önemli olduğunu iddia etti.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinGape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.