Ripple’ın Partneri TerraPay Bir Grup Yatırımcı Tarafından Satın Alındı

0

Küresel ödeme platformu TerraPay, 9.6 milyon Dolar’lık yeni sermaye almanın yanı sıra yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

XRP ana şirketi Ripple ve global havale hizmeti MoneyGram’ın ortağı TerraPay, Prime Ventures’ı içeren bir grup yatırımcı tarafından satın alındı. Açıklamaya göre, Hindistan merkezli TerraPay bankalara, mobil para operatörlerine ve transfer şirketlerine ödeme altyapısı hizmetleri sunuyor. Raporda TerraPay’in Afrika, Asya ve Avrupa’daki 60’tan fazla ülkede faaliyet göstermek için 25’ten fazla lisans edindiği iddia ediliyor.

TerraPay Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Ambar Sur yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Gerçek zamanlı ulusal, bölgesel ve küresel ödemeleri herkes için erişilebilir hale getirerek finansal içerme konusunu ele alma misyonumuza inanıyoruz. Hızlı bir şekilde büyümeyi ve önümüzdeki yıllarda dünyanın yetersiz hizmet alanlarının çoğuna ulaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Prime Ventures’ın ortağı Pieter Welten, devralmaya ilgili şunları söyledi:

“TerraPay’i çekici bir yatırım fırsatı olarak belirledik. Güçlü ve deneyimli bir yönetim ekibi tarafından yönetilen TerraPay, lisanslar ve düzenleyici onayları, birinci sınıf dijital ödeme platformu ve küresel ortak ağından oluşan benzersiz bir pazar konumuna sahiptir.”

TerraPay, özellikle Afrika ve Asya’ya odaklanan sınır ötesi ödemelerin verimsizliğini ve yüksek maliyetlerini gidermek için fintech şirketini geliştirdi.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın