Ripple’ın Partneri TerraPay Bir Grup Yatırımcı Tarafından Satın Alındı

Küresel ödeme platformu TerraPay, 9.6 milyon Dolar’lık yeni sermaye almanın yanı sıra yatırımcılardan oluşan bir konsorsiyum tarafından satın alındı.

XRP ana şirketi Ripple ve global havale hizmeti MoneyGram’ın ortağı TerraPay, Prime Ventures’ı içeren bir grup yatırımcı tarafından satın alındı. Açıklamaya göre, Hindistan merkezli TerraPay bankalara, mobil para operatörlerine ve transfer şirketlerine ödeme altyapısı hizmetleri sunuyor. Raporda TerraPay’in Afrika, Asya ve Avrupa’daki 60’tan fazla ülkede faaliyet göstermek için 25’ten fazla lisans edindiği iddia ediliyor.

TerraPay Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Ambar Sur yaptığı açıklamada şunlara değindi:

“Gerçek zamanlı ulusal, bölgesel ve küresel ödemeleri herkes için erişilebilir hale getirerek finansal içerme konusunu ele alma misyonumuza inanıyoruz. Hızlı bir şekilde büyümeyi ve önümüzdeki yıllarda dünyanın yetersiz hizmet alanlarının çoğuna ulaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

Prime Ventures’ın ortağı Pieter Welten, devralmaya ilgili şunları söyledi:

“TerraPay’i çekici bir yatırım fırsatı olarak belirledik. Güçlü ve deneyimli bir yönetim ekibi tarafından yönetilen TerraPay, lisanslar ve düzenleyici onayları, birinci sınıf dijital ödeme platformu ve küresel ortak ağından oluşan benzersiz bir pazar konumuna sahiptir.”

TerraPay, özellikle Afrika ve Asya’ya odaklanan sınır ötesi ödemelerin verimsizliğini ve yüksek maliyetlerini gidermek için fintech şirketini geliştirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.