Ripple’ın CEO’su ve Diğer Temsilcileri Brezilya Merkez Bankası Başkanı İle Görüştü

Brezilya Merkez Bankası başkanı Roberto Campos Neto’nun gündemine göre, 30 Mayıs’ta Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve diğer blockchain temsilcileriyle gizli bir video konferans yaptı.

Sanal toplantı basına kapalı olduğundan, iki tarafın bazı “kurumsal meseleleri” ele alması dışında hiçbir ayrıntı mevcut değil. Ripple tarafından toplantıya katılanlar; Brad Garlinghouse (CEO), Ben Lawsky (Yönetim Kurulu Üyesi), Eric Van Miltenburg (Kıdemli Başkan Yardımcısı) ve Luiz Antonio Sacco (Küresel Operasyonlar Başkan Yardımcısı ve Latin Amerika Genel Müdürü). Brezilya Merkez Bankası adına toplantıya, Başkanı Roberto Campos Neto, João Manoel Pinho De Mello (Finansal Sistem Organizasyonu ve Karar Direktörü) ve Otavio Ribeiro Damaso (Düzenleme Direktörü) ile birlikte katıldı.

Ripple’ın Brezilya’da Genişlemesi

Aralık ayında, blockchain ödeme platformu, Brezilya bankalarıyla (dijital olanlar dahil) yeni ortaklıklar kurma planlarını açıkladı. Ripple, Güney Amerika bölgesine girişinin ilk aşaması olan Haziran 2019’da ülkede faaliyetlerine başladı. Bundan önce bir düzine yerel kurum RippleNet ağına katıldı. Ripple’in bölgedeki yüksek profilli ortaklarından bazıları Santander Brasil yan kuruluşu BeeTech ve Banco Rendimento gibi isimleri içeriyor.

SWIFT’in Yerini Alma

Ripple’ın Güney Amerika genel müdürü Luiz Antonio Sacco, yakın gelecekte büyüme için daha fazla fırsat beklediğini belirtmişti:

“Uluslararası bankacılık da dahil olmak üzere finansal işlemleri kolaylaştırmak için Brezilya bankacılık mevzuatındaki art arda gelen ilerlemelerle, buradaki fırsatlar önümüzdeki yıllarda çok büyüyecek.”

Brezilya’daki sınır ötesi ödeme işlemlerinin çoğu şu anda rapor başına pahalı ve bir haftaya kadar sürebilen SWIFT aracılığıyla işleniyor. Sacco, Ripple üzerinden yapılan transferlerin bankalar tarafından tahsil edilen tutarın yüzde 90 daha ucuz olacağını söyledi. Bu da akıllara RippleNet SWIFT’in yerini alabilir mi sorusunu getirdi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.