Ripple’dan Yeni Ortaklık: Umman’ın En Büyük İkinci Bankası Artık RippleNet Üyesi

Ripple küresel olarak yeni ortaklıklara imza atmaya devam ettiği için şirket adına 2021 başarılı bir yıl olmaya devam ediyor. Bu bağlamda en yeni ortaklık Umman’ın en büyük ikinci bankası olan BankDhofar ile kuruldu. Banka, sorunsuz, uygun maliyetli ve gerçek zamanlı ödemeler sağlamak için RippleNet’i kullanmak üzere imza attı.

BankDhofar, Umman Sultanlığı’nda dünyadaki yüzlerce finans kurumuna tek bir API aracılığıyla bağlantı sunan RippleNet ağına katılan ilk banka oldu. RippleNet halihazırda American Express, Bank of America, Santander, Standard Chartered ve SBI Remit gibi etkileyici bir müşteri listesine sahip.

BankDhofar, Hindistan’a gerçek zamanlı ödemeleri yönlendirmek için önde gelen Hindistan bankası olan IndusInd Bank ile bağlantı kuracak. Hindistan dünyanın en büyük para havalesi alıcısı olduğu için bu ortaklık özellikle önemli. Hindistan, 2008’den beri havale listelerinin en üstünde yer alıyor.

BankDhofar müşterileri, bir mobil uygulama aracılığıyla anında Hindistan’a 2.600 dolar’a kadar transfer yapabilecek. Ripple’ın Güney Asya genel müdürü Navin Gupta konuyla ilgili şunları söyledi:

“İnsanların yurtdışındaki sevdiklerine her zamankinden daha fazla para göndermesi gerekiyor. Ripple, Umman’dan Hindistan’a sınır ötesi ödeme deneyimini blockchain teknolojisi ile daha kolay, daha ucuz ve daha güvenilir hale getirmek için BankDhofar ve IndusInd Bank ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyor.”

RippleNet’i kullanmanın yanı sıra BankDhofar, blockchain çözümlerini araştıran ve oluşturan bir bankalar topluluğu olan BankChain’in de üyesidir. Diğer üyeler arasında Deutsche Bank, Federal Bank, Bank of India, Citibank ve Intel bulunmaktadır.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.