Ripple’dan Yeni Ortaklık! Şirket Bu Ortaklık Sayesinde 10 Milyon Kullanıcıya Ulaşabilir

0
504

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Malezya’nın e-cüzdan şirketi Mobile Money ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Söz konusu işbirliği sayesinde, Malezya ve Bangladeş arasında gerçek zamanlı cüzdandan cüzdana havale işlemi yapılması sağlanacak.

RippleNet ağı, 45 milyondan fazla müşteriye hizmet veren uzun süredir ortağı olan bKash ile Mobil Money’i birbirine bağladı. Ortaklık, Malezya ile Bangladeş arasındaki havale koridoruna hizmet etmek için cüzdandan cüzdana sorunsuz ödemelere güç verecek. Mobile Money kurucusu Lee Eng Sia, şirketin ortaklık nedeniyle kullanıcı tabanının genişlemesini bekliyor:

“Ripple ile olan ortaklığımız, bizi Bangladeşli çalışanlara bu tür dijital havale çözümleri sunan ilk birkaç e-cüzdan şirketinden biri yapıyor ve bunun, kullanıcı tabanımızı genişletirken rekabette bir adım önde olmamızı sağlayacağından eminiz.”

Bangladeş’i nakit temelli bir ekonomiden dijital bir ekonomiye dönüştüren bKash ise, Kasım 2019’da Ripple ile güçlerini birleştirdi. O dönem RippleNet ağı, 300 müşteriyi aşarak büyük bir kilometre taşına ulaştı. CEO Kamal Quadir’e göre, ülkeyi başarılı bir şekilde dijital dönüşüme itmesine rağmen, bKash hala aşırı maliyetli ve yavaş para transferi sorunuyla karşı karşıyaydı ve bu yüzden Ripple’a başvurdular.

Malezya’dan Bangladeş’e gönderilen havaleler, yerel bir özel bankacılık kurumu olan Mutual Trust Bank Limited’in (MTB) yardımıyla karşılanacak. MTB, Bangladeş Bankası’nın yetkisi altında havale ödemesini gerçekleştirmek ve sorunsuz bir ödeme deneyimi sağlamak için Bangladeş’te yerel bankacılık ortağı olarak çalışacak. Quadir, 10 milyondan fazla Bangladeşlinin kesintisiz para transferi yapabileceğini söyledi:

“bKash, tüm dünyada 10 milyondan fazla yerleşik olmayan Bangladeşliye uygun maliyetli, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir havale gönderme deneyimi sunmak için Ripple ve Bangladeş Mutual Trust Bank ile işbirliği içinde ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor.”

Bilindiği üzere Ripple ve ona bağlı XRP kripto para biriminin geleceği, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından Aralık ayı sonlarında aniden gündeme geldi. Bununla birlikte, CEO Brad Garlinghouse’un açıkladığı gibi, Ripple müşterilerinin yüzde 95’i ABD’den değil:

“RippleNet müşterilerinin yüzde 90’ından fazlası Amerika Birleşik Devletleri dışında.. Küçük ülkeler için daha çok acı veren sınır ötesi ödeme sorununu çözüyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın