Ripple’dan Yeni Ortaklık! Şirket Bu Ortaklık Sayesinde 10 Milyon Kullanıcıya Ulaşabilir

San Francisco merkezli blockchain şirketi Ripple, Malezya’nın e-cüzdan şirketi Mobile Money ile yeni bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Söz konusu işbirliği sayesinde, Malezya ve Bangladeş arasında gerçek zamanlı cüzdandan cüzdana havale işlemi yapılması sağlanacak.

RippleNet ağı, 45 milyondan fazla müşteriye hizmet veren uzun süredir ortağı olan bKash ile Mobil Money’i birbirine bağladı. Ortaklık, Malezya ile Bangladeş arasındaki havale koridoruna hizmet etmek için cüzdandan cüzdana sorunsuz ödemelere güç verecek. Mobile Money kurucusu Lee Eng Sia, şirketin ortaklık nedeniyle kullanıcı tabanının genişlemesini bekliyor:

“Ripple ile olan ortaklığımız, bizi Bangladeşli çalışanlara bu tür dijital havale çözümleri sunan ilk birkaç e-cüzdan şirketinden biri yapıyor ve bunun, kullanıcı tabanımızı genişletirken rekabette bir adım önde olmamızı sağlayacağından eminiz.”

Bangladeş’i nakit temelli bir ekonomiden dijital bir ekonomiye dönüştüren bKash ise, Kasım 2019’da Ripple ile güçlerini birleştirdi. O dönem RippleNet ağı, 300 müşteriyi aşarak büyük bir kilometre taşına ulaştı. CEO Kamal Quadir’e göre, ülkeyi başarılı bir şekilde dijital dönüşüme itmesine rağmen, bKash hala aşırı maliyetli ve yavaş para transferi sorunuyla karşı karşıyaydı ve bu yüzden Ripple’a başvurdular.

Malezya’dan Bangladeş’e gönderilen havaleler, yerel bir özel bankacılık kurumu olan Mutual Trust Bank Limited’in (MTB) yardımıyla karşılanacak. MTB, Bangladeş Bankası’nın yetkisi altında havale ödemesini gerçekleştirmek ve sorunsuz bir ödeme deneyimi sağlamak için Bangladeş’te yerel bankacılık ortağı olarak çalışacak. Quadir, 10 milyondan fazla Bangladeşlinin kesintisiz para transferi yapabileceğini söyledi:

“bKash, tüm dünyada 10 milyondan fazla yerleşik olmayan Bangladeşliye uygun maliyetli, hızlı, şeffaf ve güvenilir bir havale gönderme deneyimi sunmak için Ripple ve Bangladeş Mutual Trust Bank ile işbirliği içinde ortaklık yapmaktan mutluluk duyuyor.”

Bilindiği üzere Ripple ve ona bağlı XRP kripto para biriminin geleceği, şirketin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından dava edilmesinin ardından Aralık ayı sonlarında aniden gündeme geldi. Bununla birlikte, CEO Brad Garlinghouse’un açıkladığı gibi, Ripple müşterilerinin yüzde 95’i ABD’den değil:

“RippleNet müşterilerinin yüzde 90’ından fazlası Amerika Birleşik Devletleri dışında.. Küçük ülkeler için daha çok acı veren sınır ötesi ödeme sorununu çözüyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.