Ripple’dan (XRP) İyileşme Girişimi! Fiyat Düşüşü Devam Edecek Mi?

Whale Alert kripto takipçisi tarafından paylaşılan veriler, son 13 saatte anonim balinaların ve Coinbase’in yaklaşık 377.3 milyon XRP transfer ettiğini gösteriyor. Bu devasa XRP miktarının değeri ise 79.060.242 dolar’a eşit.

Whale Alert, son 13 saatte üç blokta 18 XRP işlemi tespit etti. Bu işlemlerin çoğu Coinbase’in cüzdanları arasında yapıldı. Aktarımların ayrıntıları analiz web sitesi Bithomp’tan geldi. Bununla birlikte, anonim cüzdanlardan ABD merkezli en büyük borsaya son iki işlemde 60 milyon XRP taşındı.

Coinbase, SEC’in Ripple’a açtığı dava nedeniyle yakın zamanda XRP ticaretini askıya alma planlarını açıklayan büyük borsalardan biri. Bugün erken saatlerde Bittrex de XRP ticaretini kaldırmayı planlayan diğer küçük borsalara katıldığı bildirildi.

Yukarıda belirtilen işlemler, Ripple’ın yeni SEC başkanı Elad Roisman ve ekibiyle işbirliği yapmaya istekli olduğunu duyurduğu sırada gerçekleştirildi. Roisman, geçen hafta görevine atanan kripto yanlısı bir Cumhuriyetçi. XRP, Ripple dün düzenleyicinin yeni lideriğiyle işbirliği yapma isteğini duyurduğunda iyileşme belirtileri gösterdi. 29 Aralık’ta bu haberin ardından XRP yüzde 15 arttı. Aynı gün 0.22 dolar’dan 0.19 dolar’a geriledi ve ardından kısa bir süre için 0.17 dolar’a düştü.

SEC’in Ripple‘ı “kayıtsız menkul kıymet” satmakla suçlayan davası, diğer olumsuz sonuçların yanı sıra, XRP fiyatını da etkiledi. Şu an CoinMarketCap kripto listesinde XRP dördüncü sırada ve Tether’in USDT’si 3. sırada yer alıyor. Basın anında XRP 0.21 dolar’dan işlem görüyor.

İyileşmeye rağmen, kısa vadeli eğilim hala derin bir düşüş içinde olduğunu gösteriyor, bu da fiyatın düşüşe devam edebileceği anlamına geliyor. Kripto para şirketleri XRP’yi kaldırmaya veya XRP ticaretini askıya almaya devam ediyor. Teknik açıdan, fiyat, XRP’nin Temmuz ayının sonundan bu yana düşüşünü sınırlayan eski kanal desteği olan 0.22 doların altına düştü. Fiyat bu alanın üzerine çıkamazsa, XRP düşüşü psikolojik olarak 0.2 Dolar ve 0.175 dolar’a gerileyebilir.

Artan yönde, ani düşüş baskısını hafifletmek ve günlük EMA200’e 0.295 dolar ve 0.32 dolar’lık kanal direncine doğru daha fazla toparlanmaya izin vermek için token’ın haftalık EMA50’nin üzerinde 0.25 dolar’dan toparlanması gerekiyor. Kritik yükseliş hedefi 0,45 dolarda görülüyor. Ancak en azından, Ripple SEC ile olan hukuki anlaşmazlığını çözene kadar bu seviye ulaşılamaz durumda.

Son olarak bugün erken saatlerde bildirdiğimiz üzere, SEC ve Ripple’ın yasal temsilcilerinin 22 Şubat 2021’deki ilk ön duruşma konferansına katılmaları bekleniyor. Pandemi kısıtlamaları nedeniyle, etkinlik telefonla gerçekleşecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.