Ripple’da Hareketlilik: Şirket Yaklaşık 1 Milyar XRP’nin Kilidini Açtı!

2021’in ilk gününde Ripple, normal XRP kütlesinin kilidini açtı ve piyasaya bir miktar XRP sürdü. Ancak bu sefer normalden biraz daha azdı: bir milyar XRP yerine 900 milyon XRP çıkarıldı. Bunun yanında SEC yasal davasının neden olduğu sorunlara rağmen, şirket bir miktar XRP’yi de eski CTO’su Jed McCaleb’e transfer etti. Bunun miktarı ise 477 milyon XRP. Böylece şirket tarafından toplam 1.3 milyar XRP piyasaya sürüldü. Veriler Whale Alert kripto takipçisi tarafından paylaşıldı. Detaylar haberimizde.

Ripple 900 Milyon XRP’nin Kilidini Açtı

Fintech devi Ripple, geleneksel olarak her ayın ilk gününde bir milyar XRP’nin kilidini açar. Bununla birlikte, bu fonların çoğu genellikle aynı gün daha sonra emanette kilitlenir. Bugün 900 milyon XRP’nin kilidini açtı. Bu miktarın piyasa değeri ise 216 milyon dolar.

Ripple web sitesine göre, 13 Aralık 2020 itibariyle şirket 45.425.790.652 XRP dağıtmış durumda. 48.200.000.013 XRP emanette kilitlendi ve Ripple şu an da 6.365.030.048 XRP tutuyor. Ripple, sahip olduğu XRP’yi operasyonel giderleri karşılamak, gelecek vaat eden projeleri (hem yatırım hem de hayır işleri) desteklemek ve kurumsal müşterilerine satış yapmak için kullanıyor.

Bilindiği üzere 21 Aralık’ta, ABD düzenleyici SEC, Ripple ve üst düzey yöneticilerinden ikisi aleyhine, XRP’yi kurumsal yatırımcılara kayıtsız menkul kıymet olarak sattığı iddiasıyla dava açtı. SEC’in resmi şikayetine göre, şirket bu satışlardan bir milyar doların üzerinde para kazandı ve Larsen, Garlinghouse ile XRP varlıklarını satarak 600 milyon dolar kazandı.

Whale Alert ayrıca, şirketin ilk günlerinde Ripple CTO’su olarak çalışan Ripple’ın kurucu ortağı Jed McCaleb’e gönderilen 477 milyon XRP‘yi de tespit etti. Bu miktar 115.8 milyon dolar değerinde. Ripple kurulu ile bazı tutarsızlıklar nedeniyle McCaleb, 2013’te Ripple’dan ayrıldı ve şu anda CTO olduğu rakip Stellar platformunu kurdu. Ripple, Jed ile olan uzlaşma anlaşmasının bir parçası olarak, bu devasa büyüklükteki token’ları bir kerede piyasaya sürmesini önlemek için ona parça parça XRP ödüyor.

Son zamanlarda Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre McCaleb’in XRP’deki toplam tahmini varlığı ve karı 1.2 milyar doları buluyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.