Ripple’da Hareketlilik: 1 Milyar XRP’nin Kilidi Açıldı

Bugün, Ripple DLT decacorn, her ayın başında yaptığı gibi yeniden bir milyar XRP token’ın kilidini açtı. Bu işlem, her biri 500 milyon token olan iki transfer halinde yapıldı.

Şu anki 1.57 dolar’lık XRP fiyatında, serbest bırakılan toplam değer 1.6 milyar dolar’ı oluşturuyor.

Fintech devi Ripple, geleneksel olarak her ayın ilk gününde bir milyar XRP’nin kilidini açar. Burada hedeflenen, kripto borsalarında token’ın likiditesini desteklemek, bir kısmını Ripple’ın ortaklarına ve müşterilerine göndermek ve şirketin mevcut operasyonel giderlerini karşılamak için XRP kullanmak.

Söz konusu işlem birkaç yıldır düzenli olarak yapılıyor. Bununla birlikte şirket verdiği bir kararla, 2020 yılından itibaren kilidini açtığı XRP’lerin çok büyük bir kısmını yeniden kilit altına almaya başladı Yani serbest bırakılan kripto paraların çoğu, yaklaşık %80-90’ı, genellikle aynı gün tekrar kilitleniyor. Ayrıca bu programlanmış XRP çekimleri token’ın fiyatını etkilemiyor.

Bunların yanında Whale Alert tarafından yayınlanan son paylaşımlara göre, son on saatte 69.7 milyon XRP, Ripple ve birkaç büyük kripto borsası tarafından transfer edildi. Bu transferlerde yer alan platformlar Bittrex, Huobi, Upbit, Bitstamp ve BtcTurk.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.