Ripple’a Bir Darbe Daha: Bitbuy Borsası XRP’yi İşlem Listesinden Çıkarıyor!

0
Ripple'a Bir Darbe Daha: Bitbuy Borsası XRP'yi İşlem Listesinden Çıkarıyor!

Kanadalı kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022’de piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP’yi işlem listesinden çıkaracağını duyurdu.

Borsa XRP/CAD ve XRP/BTC işlem çiftlerinde hizmet sunuyordu. Ancak Ocak ayında her iki işlem çifti de ticaret platformundan kaldırılacak.

Bitbuy, kullanıcıları listeden çıkarma gerçekleşmeden önce borsadan kalan token’ları geri çekmeye çağırdı. Borsa ayrıca iyi haber olarak XRP‘nin yerine henüz açıklanmayan kripto para birimlerinin ekleneceğini de duyurdu.

OSC’den kayıt onayı

Aralık ayı başlarında Bitbuy, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan (OSC) tam kayıtlı bir satıcı olarak çalışmak için onay aldı ve Kanada’da böyle bir başarıya ulaşan ilk kripto ticaret platformu oldu.

Borsa, XRP ile ilgili duyurusunda, belirli bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına karar vermek için OSC’nin yönergelerini izlemesi gerektiğini belirtti. Bitbuy, uluslararası düzenleyicilerin görüşlerinin de dikkate alınması gerektiğini düşünüyor.

Borsa ayrıca, düzenleyici ortam değişiklikleri olduğunda XRP’nin platformda yeniden listelenebileceğini de ekledi:

“XRP’nin durumunu izlemeye devam edeceğiz ve işler değişirse buna göre hareket edeceğiz.” 

Bu ayın başlarında bildirdiğimiz üzere, Kanada’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Newton, en büyük stablecoin olan Tether ile birlikte XRP’yi listeden çıkaracağını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a karşı dönüm noktası niteliğindeki davası, yaklaşık bir yıl önce açıldı ve uzun süreli bir yasal savaşı başlattı. Ocak ayında, Coinbase, Kraken, Binance.US ve diğer ticaret platformları dahil olmak üzere bir dizi ABD merkezli borsa, kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizlik nedeniyle XRP ticaretini durdurmak için harekete geçti.

XRP’nin ticaret hacmindeki aslan payı Binance ve Huobi’den geliyor.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın