Ripple Yöneticisi, ABD Kripto Para ve Blockchain Teknolojisinde Lider Olmalı

Ripple’nin yasal ilişkilerinden sorumlu olan Ryan Zagone, Consensus tarafından düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, ABD’nin Blockchain teknolojisi yarışında geri kalmaması gerektiğini düşünüyor.

Zagone, ülkenin bu alanda lider olması ve yabancı teknolojilere bağımlı olmaması ve Blockchain teknolojisinin ABD’nin ulusal bir güvenlik sorunu olması gerektiğini düşünüyor.

Konuşmasında özellikle ABD hakkında açıklamalar yapan Zagone, günümüzde küresel alanda Blockchain rekabetinin yaşandığı ve ABD’nin bu yarışta geri kalmaması gerektiğini belirtti. Zagone’a göre ABD’deki yetkililer Blockchain yarışına ulusal bir mesele gibi bakmalı ve bu yarışa son derece önem vermeliler dedi.

Zagone, şu yorumda bulundu:

“Şu anda 5G ile ilgili teknolojilerin büyük kısmı yabancı şirketler tarafından yapılıyor. Washington’dakiler ABD’nin artık yabancı teknolojilerene bağlı olmaya başladığını tartışıyorlar. Blockchain ve kripto para teknolojileri ise bizim kendi altyapımızın bir parçası haline getirebilir. ABD’nin bu alanlarda öncülük sağlaması halinde güvenlik açısından hem de ekonomi açısından ülkeye büyük yararı olacaktır.”

Zagone’un bu açıklamasında ABD’nin küresel Blockchain rekabetide çeşitli rakiplerinin olduğunu vurguluyor. Bunlara örnek vermek gerekirse Güney Kore, Japonya, Rusya ve genel olarak Avrupa’yı gösterebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.