Ripple Yöneticisi, ABD Kripto Para ve Blockchain Teknolojisinde Lider Olmalı

0
284

Ripple’nin yasal ilişkilerinden sorumlu olan Ryan Zagone, Consensus tarafından düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, ABD’nin Blockchain teknolojisi yarışında geri kalmaması gerektiğini düşünüyor.

Zagone, ülkenin bu alanda lider olması ve yabancı teknolojilere bağımlı olmaması ve Blockchain teknolojisinin ABD’nin ulusal bir güvenlik sorunu olması gerektiğini düşünüyor.

Konuşmasında özellikle ABD hakkında açıklamalar yapan Zagone, günümüzde küresel alanda Blockchain rekabetinin yaşandığı ve ABD’nin bu yarışta geri kalmaması gerektiğini belirtti. Zagone’a göre ABD’deki yetkililer Blockchain yarışına ulusal bir mesele gibi bakmalı ve bu yarışa son derece önem vermeliler dedi.

Zagone, şu yorumda bulundu:

“Şu anda 5G ile ilgili teknolojilerin büyük kısmı yabancı şirketler tarafından yapılıyor. Washington’dakiler ABD’nin artık yabancı teknolojilerene bağlı olmaya başladığını tartışıyorlar. Blockchain ve kripto para teknolojileri ise bizim kendi altyapımızın bir parçası haline getirebilir. ABD’nin bu alanlarda öncülük sağlaması halinde güvenlik açısından hem de ekonomi açısından ülkeye büyük yararı olacaktır.”

Zagone’un bu açıklamasında ABD’nin küresel Blockchain rekabetide çeşitli rakiplerinin olduğunu vurguluyor. Bunlara örnek vermek gerekirse Güney Kore, Japonya, Rusya ve genel olarak Avrupa’yı gösterebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın