Ripple (XRP) Yükselişi Devam Edecek Mi?

Ripple, Dogecoin‘in rallisinden faydalanabilecek kripto para birimleri arasında. Konsolidasyonda sıkı tutulduktan sonra, sınır ötesi token kısa bir süre için 0.3 doların üzerine çıktı.

XRP, Aralık ayında SEC tarafından başlatılan düşüş hareketinden sonra başarılı bir şekilde toparlandı ve 2021’in en yüksek seviyesini 0.37 dolar olarak kaydetti. Bu direnç, XRP için rallinin sonunu işaret ederek konsolidasyon dönemine yol açtı. 4 saatlik grafikte oluşan simetrik bir üçgen, Ripple’ın büyük bir hareketin eşiğinde olduğunun göstergesi olabilir. Üçgen model aşağıdaki gibi bir görünüme sahiptir ve konsolidasyon dönemini temsil eder.

Bir konsolidasyon döneminden sonra aşağı ya da yukarı yönlü (breakdown-breakout)  bir kırılma beklenir. Aynı şekilde XRP’nin oluşturduğu üçgenden aşağı ya da yukarı yönlü bir kırılma bekleniyor. Yukarı yönlü kırılma, bir yükseliş trendinin başlangıcını tanımlarken, aşağı yönlü bir kırılma, grafikte bir düşüş trendi olduğunu ima eder. İki hareketin, üçgenin en yüksek noktasından en alçak noktasına kadar ölçülen benzer yüzde hedefleri vardır. XRP, 50 Basit Hareketli Ortalama ve 200 SMA’nın üzerine çıkarken yukarı doğru hareketi doğruladı. Üst trend çizgisinin üzerinde işlem yapmak, 0.38 dolar’a yükselme potansiyeline işaret ediyor. Bununla birlikte, 100 SMA’daki ani direnç, yükseliş görünümüne güvenilirlik eklemek için aşağı inmelidir.

Bunun yanında kripto veri sağlayıcısı Santiment tarafından geliştirilen MVRV ölçeği, tüm XRP sahiplerinin ortalama kar veya zararını, her bir token’ın en son hareket etme zamanına göre belirler. MVRV kripto paranın “gerçeğe uygun değerine” göre fazla değerlendiğini veya değerinin düşük olduğunu belirlemek için kullanılır. MVRV oranı, XRP yatırım getirisinin (ROI) sahiplerinin ilk yatırımlarının 2 katı olduğunu gösteriyor.

Sahipler, kar elde ettiklerinde satma eğilimindedirler ve zarar ediyorlarsa token’larını tutarlar. Bir ile sıfır arasındaki bir oran, piyasanın “değerinin düşük olduğunu” ve çoğu token sahibinin zarar gördüğünü gösterir.  Şu anda XRP’nin MVRV oranı son derece düşük olan -6’da. Bunun ortaya koyduğu fikir, yatırımcıların satmayı değil elinde tutmayı tercih ettikleridir. Başka bir deyişle, bu bir yükseliş sinyali ve gelecekte daha yüksek fiyatlar beklentisiyle satın alma fırsatı sunuyor.

Son olarak 4 saatlik grafikteki 100 SMA direnci sağlam kalırsa, 0.38 dolar’a yükselişin gerçekleşmesi uzun zaman alacak ya da tamamen iptal olacaktır. Özellikle, 50 SMA ve 200 SMA destekleri önemli. Burada destek kaybedilirse XRP, elde ettiği kazançları silerek 0.25 dolara doğru düşüş eğilimini sürdürebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.