Ripple (XRP) ve Chainlink (LINK) İçin Hangi Fiyat Hareketleri Bekleniyor?

0

Sosyal duyarlılık, son zamanlarda altcoinlerdeki fiyat eğilimlerini ve ralliyi göstermede önemli bir ölçüt olarak görülmeye başladı. Geçen haftaki sosyal duyarlılığa bakarsak, XRP büyük ölçüde olumsuzluk gösteriyordu ve bu durum bir ay boyunca devam etti. Chainlik’in sosyal duyarlılığı da geçenlerde negatife döndü ve Ekim 2020’den sonraki en düşük seviyesine ulaştı. DOP’un sosyal duyarlılığı üst üste iki kez düştü. ADA’nınki ise şu anda nötr.

Kaynak: Santiment

CoinMarketCap’e göre XRP, 3. sıradan 7. sıraya düşmüş olmasına rağmen fiyatı geçen hafta yüzde 6 arttı. Ticaret hacminin düşmesinden dolayı büyük HODL’ların XRP biriktir muhtemel görünüyor. Bu da varlık için, dolaşımdaki düşük arzın ilk aşamalarından olan bir fiyat rallisinin başlangıcı olabilir. XRP’nin bir alternatifle değiştirilme korkusuna rağmen, trade faaliyeti devam etti ve HODL’lar satış yapmıyorlar ayrıca kademeli bir satışa dair bir işaret de yok.

Borsalar ara sıra yaşanan düşüşlerle dolup taşsa da fiyat, 31 Ocak’tan bu yana, 2 aydır 0.4 doların üzerinde seyrediyor. Şu anda trader’lar biriktirmiyor olabilir ancak bir konsolidasyon dönemi de tetiklenmiş değil. Şu anda yaptıkları şey daha çok izlemek ve beklemek, satmak değil, ki bu olumlu bir işarettir. Bununla birlikte tarihsel olarak bu tür durumları, bir elden çıkarma ve fiyat düşüşü dönemi izler. 0.4 doların altına yaşanan bir düşüş, grafiğe göre kademeli elden çıkarmanın habercisi olabilir.

LINK’in 2021 yılının Mart ayı boyunca yaşadığı yaklaşık 40 yeni entegrasyon çalışması, varlık fiyatının temel belirleyicisi oldu. Fiyatı etkileyen diğer bir ölçüt ise likidite. Glassnode’dan alınan verilere göre borsa mevduatı miktarı(7 günlük MA), 5 ayın en düşük seviyesi olan 19.36’ya ulaştı. Bu miktar, LINK’in biriktiriliyor olduğu anlamına gelir. LINK’in Top Yüzde Birinin Tuttuğu Arz Yüzdesi, 3 yılın en yüksek seviyesi olan % 83.786′ya ulaşıldığını açıkladı. 

Biriktirme yolda! Bu XRP için geçerli değil, ancak LINK’in mevcut fiyat hareketi, ETH liderliğinde(hali hazırda rallide) bir fiyat rallisiyle sonuçlanabilir. LINK de biriktirmenin devam etmesiyle ETH’yi takip ederek, yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine(ATH) ulaşabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın