Ripple (XRP), Stellar (XLM) ve TRON (TRX) Kısa Vade Yorumu: 28 Şubat

0

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) boğalarının bir süredir tutmaya çalıştığı 0,449 dolar seviyesi daha fazla dayanamadı ve düşüş 0,40 dolara doğru ilerledi. Bu destek önemli bir konumdaydı ve Ripple cephesinin düşüş trendine baskılanmasının önü açıldı.

4 saatlik grafikler RSI verilerinin 34 gibi risk içeren bir noktaya götürdü. Aynı şekilde satış baskısına yenik düşen XRP hala bu baskının altında. MACD sinyalleri tersine bir trend ihtimali üzerine negatif bölgede düşüş eğiliminde görünüyor. Önemli parametre OVB’de hacimsel alan kırılması görüldü. Bu düşüş satış baskısıyla beraber boğaların işini daha çok zorluyor. Kısa vadede şimdiki seviyenin altına bir hareket beklenebilir. Satış baskısının artması değeri 0,34 dolarlık desteğe doğru sürebilir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) düşüş kanalından geçtiğimiz gün kır üst kırılma gerçekleştirmiş olsa da tekrar değerinde bir düşüşle karşılaştı. Günlük veriler 0,38 dolara kadar gerilemeyi gördü. Stellar için şu an destek seviyesi olan 0,38 doların altında bir değer görme 0,28 dolar fib düzeltme noktasına kadar değeri götürebilir.

4 saatlik veriler karamsar bir izlenim sunuyor. MACD sinyalleri artış eğilimine geçmeye çalışıyor fakat Stokastik RSI veriler hala satın alma bölgesini işaret ediyor. Saatlik verilerde durum daha iyimser olsa da düşüş riski hala devam ediyor.

Parabolik SAR verilerinde alış baskısı daha belirgin. Talepler ve dengesel hacim verileri yükseliş eğilimi gösteren diğer parametrelerdir. Sonuç olarak satın alma baskısına girmesi halinde Stellar için 0,43 dolarlık kırılma kritik önem taşıyor. Bu seviyeden destek görmesi fiyatın direnç noktası 0,47 ve 0,59 dolara kadar çıkmasını sağlayacaktır. Öte yanda reddedilen XLM için 0,28 dolar seviyesi oldukça muhtemel bir düzeltme seviyesi olacaktır.

TRON (TRX)

Altcoin düşüşlerine bir diğer örnek olan TRON (TRX) günlük verilerde %10’a yakın bir değer kaybı gördü. Gün içinde en düşük seviye 0,043 dolar olarak belirlendi. Birkaç günlük hareket 0,05 dolarlık destek noktasının kaybından bu yana düşüş eğilimindeydi. Bu düşüş şimdilik 0,04 dolarlık destek noktasına kadar ilerleyebilir.

20-MA (0,051 Dolar) altında sıkışan TRX ayı baskısında ve boğalar şimdilik destekte tutmaya çalışıyor. Ancak bu durum fazla dayanamayabilir. Geniş bilinirlik ve piyasa değerine sahip TRX için boğalar ayılara karşı yeterli gücü şimdilik sahip değil gibi görünüyor. Ayı baskısı-satış baskısı nedeniyle zor duruma düşen TRX daha çok düşme riski taşımakta. RSI 50 bazın altında ve MACD ayı etkisinde negatif bölgede yatay azalan bir yol izliyor. Bu durum kısa vadede hızlı bir çözüme kavuşmayabilir. Alış baskısının hâkim olmasına kadar olan sürede bir alt destek 0,035 dolara kadar düşüş mümkün görünüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın