Ripple (XRP), Stellar(XLM), Polkadot (DOT) Kısa Vadeli Yorumu: 16 Şubat

  • Stellar, direnç noktasını desteğe dönüştürdü ancak fiyat patlaması için biraz daha sabretmek gerekir.
  • Ripple direnç noktası olan 0,59 seviyesinin testinden başarısız oldu ancak oldukça ısrarcı, yükseliş gelebilir.
  • Polkadot yeni ATH’sini duyurdu, boğa hareketliliği fiyatı 37 dolara sıçratabilir.

Stellar (XLM)

Stellar (XLM) birkaç gün önce 0,6 dolara kadar ulaşan bir yükselişin ardından beklenen gibi bir geri çekilme yaşamıştı. Varlık 0,43 dolara kadar düşüş sonrası toparlanma yaşayarak karşısındaki 0,468 dolarlık direnç seviyesini geçmeyi başardı. Bu hareketlilik XLM için yeni bir destek noktasına dönüşmüş gibi görünüyor.

Kaynak: Tradingview

Gün içinde farklı zaman dilimlerinde yükselişin devamlılığı sinyalleri indikatörler tarafından destekleniyordu. Fakat son verilerde göreceli güç endeksi saatlik verilerde nötr seviyenin altında yatay hareketlilik sağlıyordu. Bununla beraber MACD indikatörü de düşüş eğilimi sergiliyordu. Taleplerde de nötr bandın hemen üstünde yükseliş için harekete geçmemişti. Trendin gelmeme ihtimalini SAR verilerindeki satış baskısı da kuvvetlendiriyor.

Kaynak: Tradingview

Varlık şu an için 0,468 bandını destek kabul etti fakat henüz yükseliş için sinyallerini arttıramadı. Varlık ciddi bir hacimsel güç taşıyor. Bu etkisini satın alma baskısını artmasıyla boğa hareketliliği ile beraber 0,73 dolara uzanan bir trendin bu kırılma noktasından sonra gelmesi muhtemel. Fakat kısa vadede hızlı bir trend oluşumu için bir şey söylemek gerçekçi olmayacaktır.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP) 0,75 dolara kadar ulaştıktan sonra geri çekilmiş ve direnç seviyesi olan 0,598 dolar seviyesinin altına inmişti. Bu seviyeyi geçtiğimiz gün ile beraber yakın zamanda 3 kez test etmiş olsa da dirençten eli boş döndü. Varlık bu test noktasının aşılması için boğalar tarafından oldukça desteklense de şimdilik başarısız oldu ancak bu durum değişebilir.

Varlık, bu direnç noktasının aşılmasından sonra aşılması zor olmayan dirençlerle karşılaşacaktır. Bu durumun içinde en zorlu direnç seviyesi Fib düzeltmelerinde ortaya çıkan ve Ripple ATH’si 3,30 dolarlık seviyeyi baz alan 1,33 düzeltme noktası. Bu seviyeye kadar önünde durabilecek ciddi bir nokta bulunmuyor.

Kaynak: Tradingview

Ripple grafikleri günlük verilerden ziyade haftalık teknik verileri kısa vade için daha olumlu yakalımlar sunuyor. Ripple için RSI verileri günlük grafik üzerinde azalma yönünde göstergeler verse de haftalık tekniklerde daha iyimser bir izlenim veriyor. Öte yandan MACD verileri de durumun bu şekilde olduğunu destekliyor.

Mum grafikleri haber yazılırken düşüş sinyallerini güçlendirdi ve Ripple için direnç noktasının yerel destek olarak kabul ettirdiği 0,528 dolar seviyesinin aşağısına inen varlık düşüşünü devam ettirebilir. Kısa vadede bir düşüş beklense de uzun vadede XRP için yükseliş sinyalleri daha kuvvetli gibi duruyor. Fiyat düşüşün devamlılığında 0,48 dolar destek noktasına geri dönebilir. Aksi halde kısa vadede 0,61 dolar seviyesinin gelme ihtimali bulunuyor.

Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) geçtiğimiz günlerde ulaştığı 30,2 dolarlık seviyenin sonrasında yeni yükselişler için bir miktar fiyat düzelmesine gitmişti. Bu çekilme sonrası varlık gün içerisinde tekrar bir patlama yaşadı ve kendi fiyat rekorunu kırdı. DOT değeri 31 dolar seviyesinin üzerine çıktıktan sonra haber yazılırken 30,10 dolara gerilemişti. Kripto paralardaki 2020 yılı sonlarında yaşanan patlama sezonunda kendisine ciddi bir yer bulan varlık piyasa değeri sırlamasında 4. Sırada yer alıyor.

Polkadot, ATH sonrası daha güçlü bir toparlanma için geri çekilme şartını kabul etmek gerekir. Günlük grafiklerde verilerin yüksekliği göze çarpsa da özellikle son saatlik verilerde düşüş eğilimi sürüyor. RSI ve stokastik veriler düşüşe işaret ediyor. MACD indikatörü de yükseliş sonrası negatif yatay hareketlilik sağlıyor.

Kaynak: Tradingview

Bu düzeltme işaretleri destek noktasına doğru süreklilik gösterebilir. Bu da Fib düzeltme seviyelerinde 25 dolar bandına kadar düşüşün gelebileceğini ifade ediyor. CMF ve OBV indikatörleri taleplerde hala olumlu sinyaller veriyor. DOT boğaları aktif rol oynuyorlar. Yetersiz kaldığı durumlarda 25 doların altına da fiyatın inebilmesi söz konusu.

Polkadot için geri çekilmenin daha yüksek bir ivme için gerekli olduğunu biliyoruz. Fakat geri çekilme öncesi fiyatın iyice yükselmesinin önünde boğa aktivitesi oldukça önemlidir. DOT fiyatının 31 doların üzerine çıkması, boğaların bu seviyelere tekrar desteklemesi gerekecektir. Bu seviyede varlığın kendisine yer bulması yükselişi geri çekilmenin aksine devam ettirebilir. Bu da 37 dolara ulaşabilecek DOT değerini sunabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.