Ripple (XRP) Sahiplerine Ne Kadar Spark Token Dağıtılacağı Belli Oldu!

XRP sahipleri adına geçtiğimiz günlerde oldukça heyecanlı bir süreç yaşandı. Merakla takip edilen SPARK token airdrop’u, XRP fiyatını bile etkiledi. Bilmeyenler için SPARK (FLR), XRP ekosistemine merkezi olmayan finansman getirmeyi amaçlayan yeni bir protokol olan Flare Network’ün kendi kripto birimi. Flare, XRP Ağını akıllı sözleşmelerle uyumlu hale getirmek için oluşturuldu. Bu sayede Flare Network’ün mevcut Ethereum uygulamalarını dağıtmasına ve böylece XRP ekosisteminde yeni DeFi olanaklarının kilidini açmasına olanak sağlanacak. Bu doğrultu da 11 Aralık tarihinde XRP bulunduran cüzdanların anlık görüntüsü (snapshot) alındı ve ilerleyen günlerde bu kimselere SPARK token dağıtılacak.

Yeni bir blog gönderisinde, Flare Networks’ün CEO’su ve kurucu ortağı Hugo Philion, 11 Aralık anlık görüntüsünün toplam 45.827.728.412 Spark Token’ın (FLR) airdrop’un tüm uygun katılımcılarına dağıtılacağını ortaya çıkardığını açıkladı. Bu, token’ların 1 XRP ila 1.0073 Spark token oranında dağıtılacağı anlamına geliyor.

Yaklaşık 45 milyar token, toplam FLR arzının yaklaşık %45’ini oluşturuyor ve şirket gelecek yıl ana ağı başlattığında dağıtılacak. Airdrop aracılığıyla Flare Networks, yeni özelliklerinin yanı sıra kendi projesine de dikkat çekmek istiyor. Büyük hedef, diğer ekosistemlerle birlikte çalışabilirliği artırarak XRP‘nin kullanım örneklerini artırmak.

Coinbase, Binance veya Kraken dahil olmak üzere dünya çapındaki en büyük 50 borsanın yanı sıra Ledger gibi cüzdan sağlayıcıları da airdrop’a katıldı ve XRP sahiplerine, kullanıcıların başka bir çabası olmadan FLR’de karşılık gelen miktarda token verecek. Jed McCaleb ve Ripple’ın emanet hesabında tutulan 54.172.271.587 XRP, airdrop dışında tutuldu.

Ocak’ta Yeni Airdrop

Bunların yanında Ripple ve Flare Networks’ten bağımsız ve benzer “Flare Finance” adlı bir başka proje de Ocak ayı için bir airdrop duyurdu. Flare Finance’in amacı, kullanıcıların XRP’nin yanı sıra diğer dijital varlıkları dağıtmasına izin vererek çok token’lı bir ekosistem oluşturmak. Ağın lansmanını kutlamak için, Flare Finance ayrıca bir airdrop gerçekleştirecek. En son duyuruya göre, airdrop resmi lansmandan bir ay sonra ve dolayısıyla Ocak 2021’de gerçekleşecek.

“Flare Network açıldıktan 1 ay sonra hesabında FLR bulunduran yatırımcılar tespit edilecek. Ondan 7-10 gün sonra ise bu yatırımcılara DAO Flare (DFLR)airdrop’u düzenlenecek. Bunun ardından Flare Finance ekosistemine giriş yapabilmek için bir adım daha atıp; aldığınız DFLR tokenlarını Flare Finance ekosisteminin resmi token’ı olan Yield Flare’e (YFLR) dönüştürebileceksiniz.”

DFLR token’ları, yönetim amacıyla kullanılabilir veya “YieldFlare” varlıkları ile değiştirilebilir. YieldFlare (YFLR) token’ı, Flare Finance ekosisteminin resmi token’ı olacak ve maksimum 110.000.000 arz olacak.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.