Ripple (XRP) Fiyatını Neler Bekliyor? İşte Dikkat Çeken On-chain Verileri

0

XRP fiyat açısından iyi bir dönemden geçmiyor, ancak on-chain metrikler durumun daha farklı olabileceğini ortaya koyuyor. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca, XRP, boğalar sonunda piyasaya geri döndüğünde varlığın geride kalmayacağının bir göstergesi olarak on-chain metrikler açısından çok sayıda iyileşmeye tanık oldu.

İlk olarak XRP’nin, trader’larının çoğunun kolektif duygularla sınırlandırıldığı sadık bir topluluk tarafından desteklendiğini belirtmek son derece önemli. Santiment’ten gelen veriler, XRP için Ortalama Coin Yaşının son çöküşe rağmen grafikte yükselmeye devam ettiğini gösteriyor. Ortalama Coin Yaşı, XRP’nin geçerli adreste kaldığı ortalama gün sayısını belirler. Yükselen bir eğim, ağ genelindeki birikim eğiliminin göstergesidir.

XRP’nin Market Value-Realized Value Oranı z-skoru da nominal seviyelerde kaldı ve bu, trendin mevcut piyasada düşüşten daha çok bir yükselme şansına sahip olduğunu gösteriyor. Peki bu MVRV Z-Skor’u nedir? MVRZ, XRP’nin piyasa değeri ve realize edilmiş değerinin XRP’nin fiyatının normalden fazla değerli veya normalden az değerli olma durumunu hesaplamak için kullanılır. Z-skoru ise bir değerin o değerin grup ortalamasıyla olan ilişkisini ölçmek için kullanılan bir sayıdır. Standart sapma ile ölçülür ve örneğin Z-skoru 0 demek değer grup ortalaması ile aynı demektir aynı şekilde Z-skoru 1 ise o değer grup ortalamasından 1 standart sapma fazladır. Aşağıda gözlemlendiği gibi XRP’nin, boğa koşusu sırasında MVRV-Z skoru yükseldi ve şu anda gösterge sıfırlanma kaydetti.

Geliştirme açısından bakıldığında, etkinlik geçen yılın sonlarında olduğu kadar hız kazanmadı, ancak 5 Haziran’da aktivite 5 ayın en yüksek seviyesini gösterdi, yani daha fazla fiyat artışı, geliştirme istatistikleriyle uyum içinde hareket edebilir.

SEC, XRP’nin Fiyatındaki Rolü

Devam eden SEC-Ripple davası, XRP’nin fiyatına karşı nazik olmadı. Varlığın değeri, davanın ilk çıktığı Aralık ayında büyük ölçüde düşüş yaşadı. O zamandan beri, etkiler azalmaya başladı.

SEC ve Ripple arasındaki hiç bitmeyen yasal destanda yeni bir gelişme oldu: Ripple Labs, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunu BTC, ETH ve Ripple’ın XRP’si ile ilgili dahili belgeleri devretmeye zorlamak için bir harekette bulundu. Şu anda Ripple SEC’i belgeleri açıklamaya, neden XRP’yi bir menkul kıymet olarak ve Ethereum, Bitcoin’i emtia olarak gördüğüne açıklatmaya çalışıyor.

XRP toplu ayı piyasası ile mücadele etmeye devam ediyor, basın zamanında varlık 0.85 doların altında işlem görüyor. Yine de, birden fazla trader grubunda satış baskısı görünüşte azalıyor, bu nedenle yükseliş rallisi olasılığı da açık.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın