Ripple (XRP) Fiyatında Son Durum! Neden İyileşme Belirtisi Gösteriyor?

Binance US tarafından yapılan son listeden çıkarma açıklamasına rağmen XRP fiyatı 0.20 dolar’lık önemli seviyenin üzerinde kaldı. SEC’in Ripple’a açtığı davanın ardından şu ana kadar 10’dan fazla kripto para birimi borsası XRP’nin kaldırıldığını duyurdu.

Binance US tarafından yapılan son açıklamaya göre, kripto para borsası XRP alım satımını ve depozitolarını 13 Ocak 2021’den itibaren askıya alacak. Sonuç olarak Binance de XRP’nin kaldırılmasında, Coinbase, Bittrex, Crypto.com, Crosstower gibi diğer önde gelen borsalar arasına katıldı. Şu anda Coinbase dahil 15’in üzerinde kripto para birimi şirketi XRP ticaretini askıya aldı. Bununla birlikte, son 10 günde %60’ın üzerinde düşüş yaşadıktan sonra XRP’nin fiyatı 0.20 dolar civarında güçlü bir destek keşfetti.

Bu haftanın başlarında, Coinbase ve Bittrex dahil olmak üzere önde gelen kripto para birimi borsaları XRP ticaretinin askıya alındığını duyurdu. Ripple, son zamanlarda askıya alma ve listeden çıkarma işlemlerini göz önünde bulundurarak, SEC’in iddiasına karşı bir açıklama yaptı ve ABD düzenleyicisinin eylemini tüm kripto topluluğuna bir saldırı olarak nitelendirdi. Ripple, şirketin davaya tam güçle karşı koyacağından da bahsetti. Dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimi haberlere olumlu tepki verdi ve o süre de %20’den fazla iyileşme gösterdi.

Tüm olumsuz haberlere rağmen, kripto para birimi son birkaç günde direnç gösterdiği için XRP’nin fiyatı şu anda 0.22 dolar civarında işlem görüyor. Kripto para birimi 2020’de hala %10’un üzerinde değer kazanmış durumda. Bunların yanında XRP, ülke dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimini menkul kıymet olarak sınıflandırmayı reddettiği için Japonya’dan güçlü destek aldı. Kripto para birimi, XRP topluluğundan destek aldı ve perakende yatırımcılar arasındaki paniğe rağmen, kripto para biriminin fiyatı 0.20 dolar seviyesine yakın destek buldu.

Toplam piyasa değeri Ocak 2018’den bu yana ilk kez 760 milyar doların üzerine çıktığı için kripto piyasası Aralık ayında önemli miktar da değer kazandı.

XRP Fiyatında Son Durum

XRP, 29 Aralık Salı günü 0.17 dolar’lık düşük seviyeden toparlandı. Yazım anında token, günlük bazda %6’nın üzerinde artış göstererek 0.224 dolar’dan işlem görüyor. İyileşmeye rağmen, haftalık bazda hala %22 düşüşte.

Teknik açıdan, ani düşüş baskısını hafifletmek için fiyatın 0.22 dolar’ın üzerine çıkması gerekiyor. Bu engel, Temmuz ayının sonundan bu yana XRP’nin düşüşünü sınırlayan eski kanal desteği olarak hizmet etti. Bu seviye bir direnç olarak hareket ederse, XRP, psikolojik olarak 0.2 Dolar ve 0.175 dolar’a inişe devam edebilir.

Artan yönde, haftalık EMA50’nin 0.25 dolar’da sürdürülebilir bir hareketi, teknik resmi iyileştirecek ve günlük EMA200’e 0.295 dolar ve 0.32 dolar’lık kanal direncine doğru daha fazla iyileşme sağlayacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.