Ripple (XRP) Fiyatında Düşüş Devam Edecek Mi?

Bitcoin, Cuma günü keskin bir şekilde 17.600 dolar’a düştükten sonra hafta sonu boyunca önemli bir yükseliş yaşadı. Chainlink ve Litecoin gibi bazı altcoin’ler en büyük kripto para birimini yakalamaya çalıştı ve yukarı yönlü hareket başlattı.

Diğer kripto para birimleri iyileşme belirtileri gösterirken, Ripple’ın önemli bir yukarı doğru hareket başlatmadan önce biraz daha parçalanması muhtemel gibi görünüyor. Sınır ötesi token, 0.6 dolar üzerindeki zemini kaybettikten sonra yoğun bir satış baskısıyla karşı karşıya kaldı. Merakla takip edilen airdrop sonrası XRP sahipleri hızla ellerindeki XRP’leri satmaya başladı ve toparlanmak daha zor hale geldi. Bitcoin’de 2 gün önce sert bir düşüş yaşadı ama hızla toparlandı. XRP’nin de Bitcoin hareketini takip etmesi beklenirken, XRP Bitcoin’e zıt hareket etti.

0.475 dolarlık destek aynı ay içinde iki kez test edildi. Öte yandan XRP, 0.50 doların üzerinde zar zor tutunuyor. Satış faaliyetlerindeki artış, tüm iyileşme girişimlerini engelledi.

Ripple, günü 0.5 doların altında kapatırsa, 200 SMA’ya sığınmak zorunda kalacak. Kayıpların devam etmesi durumunda, bir sonraki geçici destek bölgeleri 0.475 dolar, 0.45 dolar ve 0.4 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Yukarı yönde ise, XRP desteği 0.52 dolardan geri alırsa, yukarı doğru fiyat hareketi resme girebilir. 0.54 dolar’ı geçen işlemler, daha fazla satın alma emri gerektirecek ve 0.6 dolar’ın üzerinde işlem görme umudunu geri getirecektir. 50 SMA ve 100 SMA, yükseliş fiyat hareketini geciktirebilir.

Analistler Ne Düşünüyor?

Crypto Bluff (@CryptoBluff) isimli Twitter analisti yakın zamanda aşağıdaki grafiği paylaşarak XRP fiyatını değerlendirdi. Analist kapanış seviyelerinin önemine dikkat çekti ve “XRP neredeyse bir haftadır 9D EMA’nın altında kapanış yapıyor ve 0,5 Fib seviyesini destekten dirence çevirerek iki hafta boyunca aşağı yönlü bir kanalda kaldı. 0.50 dolar’ın altındaki bir kapanış düşüş trendini daha da doğrulayabilir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.