Ripple (XRP) Fiyatı Yükseldikçe, Alıcılar Daha Fazla XRP Satın Alıyor!

Ripple (XRP) fiyatı geçtiğimiz hafta, özellikle de hafta sonu boyunca oldukça iyi performans gösterdi. Pazar günkü fiyat hareketinin Cumartesi günkü kazançlarının neredeyse tamamını silmesine rağmen, alıcılar Ripple’daki herhangi bir düşüşe çok duyarlı davranarak yeni ve mevcut short pozisyonları endişelendiriyor.

XRP fiyatı şu anda %38,2 Fibonacci düzelmesinin (14 Nisan 2021, Ocak 2021 güçlü çubuğunun en düşük seviyesi) 0,84 dolardan altında yer alıyor. 0,84 dolar, Ocak 2022’nin başında ilk kez altına düştüğünden bu yana XRP için birincil direnç seviyesi olarak hareket ediyor.

0,84 dolarlık seviyenin üzerine çıkması ve günlük kapanış konusundaki tutarlı başarısızlık sona eriyor olabilir. Cuma gününden beri birçok yeni short pozisyon açıldı. Ne yazık ki ayılar için, bu yeni short pozisyonların çoğu artık parasız durumda. Boğalar, tüm gün içi düşüşleri inatla satın alarak %2,3’lük kaybı geri aldı ve onu yaklaşık %2’lik bir kazanca dönüştürdü.

XRP’nin geçtiğimiz haftadan bu yana başarabildiği belki de en önemli koşul, günlük grafikte İdeal Boğa Ichimoku Breakout’unun tamamlanması oldu. İdeal Boğa Ichimoku Breakout’un onaylanması ve aktif olmasıyla, XRP için tek kısa vadeli direnç %38.2 Fibonacci düzeltmesi gerçekleşti.

Boğalar XRP fiyatını 0,84 dolar veya üzerinde kapatabilirse, bir sonraki durak 1 dolarlık değer alanına yakın haftalık Kijun-Sen olacaktır.

XRP fiyatı haftalık grafikte Ichimoku Bulutu’nun ve Kijun-Sen’in altında kalıyor ve bu da güçlü düşüş hissiyatının büyük bir sorun olmaya devam ettiğini gösteriyor. XRP, haftalık grafikte bir ayı bayrağı olan bir düşüş devam modeli geliştiriyor olabilir. XRP fiyatı 0,70 dolar civarında bayrağın altında kapanırsa, herhangi bir yukarı yönlü görünüm geçersiz olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.