Ripple (XRP) Fiyatı, Coinbase’den Gelen Duyuru Sonrasında Sert Düştü!

Ripple’ın XRP’si, SEC’in davası nedeniyle çok zorlu bir aşamadan geçiyor. Bugün erken saatlerde, en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, 19 Ocak 2021’den itibaren XRP ticaretini askıya alacağını duyurdu. Karar, SEC’in kayıtsız XRP menkul kıymetlerinin satışı iddiasıyla 1.13 milyar dolarlık bir dava açmasının ardından geldi.

Ripple’ın XRP’si, 10,3 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile %20’lik bir düşüşle 0.22 dolar’a geriledi. XRP fiyatı haftalık grafiklerde %50’den fazla değer kaybetti ve güneye doğru yolculuğunun durmadan ilerliyor yok. En son fiyat düşüşü ile XRP, son iki aydaki tüm kazançlarını kaybetti.

Şaşırtıcı bir şekilde, XRP’nin yılbaşından bugüne getirileri de bugünkü düşüşten sonra negatif hale geldi. Bu, XRP’yi 2020’de şu ana kadar negatif getiri elde eden ilk onda ki tek kripto para birimi yapıyor. Coinbase duyurusundan kısa bir süre sonra, başka bir popüler kripto ticaret platformu Crypto.com, XRP’nin platformundan mutlak olarak kaldırıldığını duyurdu. Platform, 2021’in ilk yarısı için planlanan Spark (FLR) token dağıtımını desteklemeye devam edecek.

Şu anda ortaya çıkan en büyük soru, diğer büyük borsaların da XRP’yi platformlarından çıkarıp çıkarmayacağı. Şimdiye kadar iki büyük dev: Bitstamp ve Coinbase geri çekildiğini duyurdu. Şu anda tüm gözler Binance’de. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin SEC davasına karşı duruşunu mümkün olan tüm güçle savunacağına dair güvence verdi.

Bunların yanında Messari’nin OnChainFx tarafından sağlanan verilere göre XRP, Coinbase’in duyurusunun ardından Litecoin’in altına düştü. OnChainFx’in daha güvenilir bir metodoloji olarak kabul edilen kripto para biriminin likit piyasa değerini hesaba kattığını belirtmekte fayda var.

Önde gelen kripto para birimi veri sitesi CoinMarketCap’te XRP ile Litecoin arasında hala 2 milyar dolarlık bir boşluk var.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.