Ripple (XRP) Fiyatı Bu Kritik Seviyeye Yükselebilir!

0
Ripple (XRP) Fiyatı Bu Kritik Seviyeye Yükselebilir!

Ripple (XRP) fiyatı kripto para piyasalarındaki genel düşüş eğilimi ve jeopolitik olayların etkisinde çok sert düşüşler kaydetti. Yaşanan düşüş baskısı XRP fiyatını 0,65 dolardan 0,48 dolara kadar gerilemesiyle sonuçlandı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise aşırı satım bölgesine çok sert bir şekilde girdi ve dibi gördü. Dolarda yaşanan geri çekilmeyle birlikte bir toparlanma belirtisi görüldü. Farklı ülkelerin merkez bankalarından gelen hamleler de piyasalarda karşılık buldu ve XRP bu hareketten yararlanmaya çalıştı. Ripple, hafta sonuna kadar sürecek bu fırsatı iyi kullanabilirse fiyatı yeniden 0,65 dolara kadar yükselebilir.

Ripple, Geniş Piyasalardaki Hamlelerden Yararlanabilir

Ripple fiyatı ve kripto para piyasaları şimdiye kadar doların gücüyle hiç bu kadar ilişkili olmamıştı. Her segmentte ve köşede piyasalara hakim olan kalıcı dolar gücünün kripto para birimlerine de damgasını vurduğu bir sır değil. 

Bunu akılda tutarak, bu sabah devreye giren dolar karşıtı hareketler, aralarında Çin merkez bankası ve Hindistan merkez bankasının da bulunduğu birkaç büyük merkez bankasının para birimlerini daha fazla devalüasyondan korumak için dolar sattığını anlamak için daha da kritik. Bu, dolar seli piyasaları vurduğundan doları zayıflatan bir hamle.

XRP fiyatı, bu anı, meydana gelen bazı kayıpları ve bu fırsat penceresini en azından bugün için daha yüksek ralli yapmak için kullanıyor. Bugün 0,5852 dolara bir yükseliş oldukça mümkün. Ripple fiyatı bu seviyede kapanabilirse, destek testini beklenebilir ve 0,65 doların üzerindeki aylık pivota daha yüksek bir toparlanma ile iyi bir kazanç elde edilebilir. Bu hamle ile XRP ile yaklaşık %40 kâr elde etmeye yardımcı olacakken ve birim fiyat değerine 0,17 dolar artış anlamına geliyor.

Ripple

Aşağı yönlü risk, piyasaların merkez bankalarına karşı baskı yapması ve güçlerini test etmesiyle birlikte gelebilir. Bu, bir noktada, bir merkez bankasının artık yerel para birimi teklifini dolar ile eşleştirecek konumda olmadığı ve operasyonunu durdurması gerektiği anlamına gelmektedir. Bu, yerel para biriminin fazla arzını tetikler ve denklemde doları daha da güçlendirir. Ripple fiyatı için bu, 0,4799 doların altına bir düşüş ve aşağı yönde 0,4228 doları veya 0,3710 doları test edilerek 2021 sonundan bu yana yeni en düşük seviyelerin basılması anlamına gelir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın