Mayıs 10, 2022

Ripple (XRP) Fiyatı Bu Kritik Seviyeye Yükselebilir!

Ripple (XRP) fiyatı kripto para piyasalarındaki genel düşüş eğilimi ve jeopolitik olayların etkisinde çok sert düşüşler kaydetti. Yaşanan düşüş baskısı XRP fiyatını 0,65 dolardan 0,48 dolara kadar gerilemesiyle sonuçlandı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) ise aşırı satım bölgesine çok sert bir şekilde girdi ve dibi gördü. Dolarda yaşanan geri çekilmeyle birlikte bir toparlanma belirtisi görüldü. Farklı ülkelerin merkez bankalarından gelen hamleler de piyasalarda karşılık buldu ve XRP bu hareketten yararlanmaya çalıştı. Ripple, hafta sonuna kadar sürecek bu fırsatı iyi kullanabilirse fiyatı yeniden 0,65 dolara kadar yükselebilir.

Ripple, Geniş Piyasalardaki Hamlelerden Yararlanabilir

Ripple fiyatı ve kripto para piyasaları şimdiye kadar doların gücüyle hiç bu kadar ilişkili olmamıştı. Her segmentte ve köşede piyasalara hakim olan kalıcı dolar gücünün kripto para birimlerine de damgasını vurduğu bir sır değil. 

Bunu akılda tutarak, bu sabah devreye giren dolar karşıtı hareketler, aralarında Çin merkez bankası ve Hindistan merkez bankasının da bulunduğu birkaç büyük merkez bankasının para birimlerini daha fazla devalüasyondan korumak için dolar sattığını anlamak için daha da kritik. Bu, dolar seli piyasaları vurduğundan doları zayıflatan bir hamle.

XRP fiyatı, bu anı, meydana gelen bazı kayıpları ve bu fırsat penceresini en azından bugün için daha yüksek ralli yapmak için kullanıyor. Bugün 0,5852 dolara bir yükseliş oldukça mümkün. Ripple fiyatı bu seviyede kapanabilirse, destek testini beklenebilir ve 0,65 doların üzerindeki aylık pivota daha yüksek bir toparlanma ile iyi bir kazanç elde edilebilir. Bu hamle ile XRP ile yaklaşık %40 kâr elde etmeye yardımcı olacakken ve birim fiyat değerine 0,17 dolar artış anlamına geliyor.

Ripple

Aşağı yönlü risk, piyasaların merkez bankalarına karşı baskı yapması ve güçlerini test etmesiyle birlikte gelebilir. Bu, bir noktada, bir merkez bankasının artık yerel para birimi teklifini dolar ile eşleştirecek konumda olmadığı ve operasyonunu durdurması gerektiği anlamına gelmektedir. Bu, yerel para biriminin fazla arzını tetikler ve denklemde doları daha da güçlendirir. Ripple fiyatı için bu, 0,4799 doların altına bir düşüş ve aşağı yönde 0,4228 doları veya 0,3710 doları test edilerek 2021 sonundan bu yana yeni en düşük seviyelerin basılması anlamına gelir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.