Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: XRP, Önemli Bir Desteğin Altına Düştü! Sırada Ne Var?

Kripto piyasasında süren genel düzeltme, Ripple (XRP) fiyatını da etkilemiş durumda. Bir süredir önemli ve psikolojik bir seviye olan 1 doların altında işlem gören XRP, yakın zamanda 0,75 dolar seviyesindeki önemli ‘geçici desteği’ kaybettikten sonra yoğun bir satış baskısı yaşamaya başladı.

Analistler bu destek seviyesinin tutulamaması sonrası fiyat tahminlerini ‘aşağı yönlü’ olarak güncelledi. ‘Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi’, yatırımcıların çok endişeli olduğunun bir işareti olan ‘Aşırı Korkuya’ işaret ederek 18/100 seviyesinde bulunuyor.

0,6838 Dolara Geri Dönüş Hazırlığı!

Ripple fiyatı, 23 Aralık’ın yükseği 1.0750 doların %31 altında, 0.7459 dolardan işlem görüyor. XRP fiyat hareketi, yukarıda belirttiğimiz yüksek seviyeden uzaklaştıktan sonra, bir dizi düşük en yüksek ve en düşük en düşük seviyeyi kaydederek günlük grafikte azalan paralel bir kanal oluşturdu.

Azalan bir paralel kanal, önemli ölçüde düşüş eğilimi gösteren bir modeli temsil ediyor ve bu, kanalın sınırları içinde işlem yapmaya devam ederse Ripple’ın daha da düşebileceği düşüncesini güçlendirecektir.

Bu nedenle, kanalın orta sınırı tarafından sağlanan 0,7459 dolarlık acil desteğin devam ettirilmemesi, geçerli kanalın alt sınırını 0,6838 dolarında etiketlemek için sınır ötesi havale tokeninin fiyatının düşmesine neden olabilir. Bu hareket, mevcut fiyattan %8,87’lik bir düşüşü temsil edecek.

XRP/USD Günlük Grafik

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, düşüş eğilimindeki XRP fiyat tahmininin, tüm piyasayı etkisi altına alan ve tüm kripto piyasası değerinin 2 trilyon doların altına düşmesine neden olan mevcut karamsar duygular tarafından doğrulanıyor.

Ayrıca, aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 32.98’deki konumu, XRP’nin düşüş tezini doğruluyor. RSI aşırı satım bölgesine girdiğinde düşüş momentumunun daha fazla çekiş kazanacağına dikkat etmelisiniz

MACD göstergesinin aşağı yönlü hareketi ve negatif bölgedeki sıfır çizgisinin altındaki konumu da Ripple’ın karamsar görünümünü güçlendiriyor.

Öte yandan, boğalar, azalan kanalın orta sınırı tarafından desteklenen 0,74596 dolarda anlık desteği tutarsa, XRP fiyat tahminindeki düşüş tahminleri geçersiz olacaktır. Bu olursa, Ripple, kanalın üst sınırını 0,8096 dolar veya bunun üzerindeki hareketli ortalamaları etiketlemek için 0,80  dolar psikolojik seviyesinin üzerine çıkabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.