Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Hedefte 1,23 Dolar Var

0

Geçtiğimiz gün kazanılan SEC zaferiyle tekrar hareketlenen Ripple (XRP) gövde gösterisi yapıyor.  Davanın ortaya çıkışından bu yana birçok borsa ve yatırımcı tarafından el çekilen varlık bazı kesimlerin de ilgisini bu nedenle kazandı. Bu ikilemin sonucu ise geçtiğimiz gün elde edilen 1,15 dolar kadar yükselen XRP. Yerel bir zirveye ulaşan Ripple bir miktar düşüşle karşılaştı fakat hızlıca toparlandı. Bir hafta içerisinde %100’ün üzerinde artış yakaladı. Varlık şu an 1,02 dolar üzerinde alıcı buluyor.

Mart ayının son haftasında yatayda görülen XRP hareketi Nisan ayı itibariyle bir patlama gördü. Zirveye giden hızlı bir ivme yerini bir düzeltmeye bırakmış olsa da günlük hareketini başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Yükselme Fırsatı Görünüyor

4 saatlik grafiklerde geri çekilme etkisinde teknik göstergelerde bir miktar düşüş görünüyor. Ancak günlük grafiklerde daha olumlu bir yaklaşım var. MACD, sinyal hattının altında görülüyor. Bu durum çok iyi bir izlenim göstermese de sinyal hattında keskin bir azalma bulunuyor. MACD hattı da önümüzdeki harekette tersine yükseliş gösterebilir.

Kaynak: Tradingview XRP/USD

RSI verileri ve stokastik osilatör yükseliş eğilimini gösterdi. Ayrıca 4 saatlik göstergelerde Parabolik SAR verilerinde alış sinyalleri gücünü arttırdı. Şimdilik XRP değeri 0,998 dolar desteği üzerinde yer buluyor. Önümüzdeki saatlerde bir miktar düşüş görülme ihtimali muhtemel. Bu da fiyatı 0,96 dolar desteğine geri itebilir.

Daha güçlü istek olan yükselme, önümüzdeki saatlerde gücünü gösterecektir. Fiyatın 1,031 dolar ve 1,084 dolar dirençleri mevcut durumda. Özellikle 1,084 dolar direncinin kırılması fiyatın 25-SMA hareketli ortalama direncini kırması anlamına geliyor. Bu da yeni bir ralli desteği anlamına gelecektir. XRP için bu ralli fiyatın 1,618 uzatma seviyesi 1,23 dolara yükselme fırsatı doğuracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın