Ripple (XRP) Fiyat Tahmini: Hedefte 1,23 Dolar Var

Geçtiğimiz gün kazanılan SEC zaferiyle tekrar hareketlenen Ripple (XRP) gövde gösterisi yapıyor.  Davanın ortaya çıkışından bu yana birçok borsa ve yatırımcı tarafından el çekilen varlık bazı kesimlerin de ilgisini bu nedenle kazandı. Bu ikilemin sonucu ise geçtiğimiz gün elde edilen 1,15 dolar kadar yükselen XRP. Yerel bir zirveye ulaşan Ripple bir miktar düşüşle karşılaştı fakat hızlıca toparlandı. Bir hafta içerisinde %100’ün üzerinde artış yakaladı. Varlık şu an 1,02 dolar üzerinde alıcı buluyor.

Mart ayının son haftasında yatayda görülen XRP hareketi Nisan ayı itibariyle bir patlama gördü. Zirveye giden hızlı bir ivme yerini bir düzeltmeye bırakmış olsa da günlük hareketini başarılı bir şekilde sürdürüyor.

Yükselme Fırsatı Görünüyor

4 saatlik grafiklerde geri çekilme etkisinde teknik göstergelerde bir miktar düşüş görünüyor. Ancak günlük grafiklerde daha olumlu bir yaklaşım var. MACD, sinyal hattının altında görülüyor. Bu durum çok iyi bir izlenim göstermese de sinyal hattında keskin bir azalma bulunuyor. MACD hattı da önümüzdeki harekette tersine yükseliş gösterebilir.

Kaynak: Tradingview XRP/USD

RSI verileri ve stokastik osilatör yükseliş eğilimini gösterdi. Ayrıca 4 saatlik göstergelerde Parabolik SAR verilerinde alış sinyalleri gücünü arttırdı. Şimdilik XRP değeri 0,998 dolar desteği üzerinde yer buluyor. Önümüzdeki saatlerde bir miktar düşüş görülme ihtimali muhtemel. Bu da fiyatı 0,96 dolar desteğine geri itebilir.

Daha güçlü istek olan yükselme, önümüzdeki saatlerde gücünü gösterecektir. Fiyatın 1,031 dolar ve 1,084 dolar dirençleri mevcut durumda. Özellikle 1,084 dolar direncinin kırılması fiyatın 25-SMA hareketli ortalama direncini kırması anlamına geliyor. Bu da yeni bir ralli desteği anlamına gelecektir. XRP için bu ralli fiyatın 1,618 uzatma seviyesi 1,23 dolara yükselme fırsatı doğuracaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.