Ripple ve SEC Davasındaki İlk Mahkeme Tarihi Belirlendi! Ripple Kararının Arkasında Mı?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz günlerde New York’un Güney Bölge mahkemesinde Ripple Labs aleyhine dava açtıktan sonra, ilk mahkeme tarihi belirlendi. Dün yayınlanan bir mahkeme belgesine göre, tüm tarafların 22 Şubat 2021’de Yargıç Analisa Torres ile ilk duruşma öncesi konferansına katılmaları emredildi.

Duruşma telefonla yapılacak. Buna ek olarak, hem Ripple hem de SEC’in 15 Şubat’a kadar, iddialar ve savunmalar için gerçek ve yasal dayanaklar, önerilen her türlü hareket ve çözüm beklentileri dahil olmak üzere davanın kısa bir açıklamasını sunması gerekiyor.

22 Şubat’taki duruşma öncesi konferans genellikle mahkemenin bir dava düzenlemesine ve duruşma öncesi faaliyetlerin yürütülmesi için bir program oluşturmasına yardımcı olmak için yapılır. Ayrıca, görüşme sırasında bir deneme tarihi önceden belirlenmiş olabilir.

Ayrıca dün Ripple, piyasa katılımcılarının son faaliyetlerini yorumladığı yeni bir gönderi yayınladı. Son günlerde, gittikçe daha fazla borsa ve kripto yatırım fonu, XRP ticaretini durduracağını veya askıya alacağını duyurdu. Bu fonlar arasında, Galaxy Digital, Jump Trading, Bitwise ve Sarson Funds yer alıyor. Borsa tarafında en dikkat çekenleri Coinbase, Crypto.com, Bitstamp, OKCoin, Coinmama ve dün itibariyle Bittrex. Ripple dün yaptığı açıklamada, “bazı piyasa katılımcılarının […] muhafazakar bir şekilde tepki vermesinin şaşırtıcı olmadığını” söyledi. Halk ve basın hikayeyi yalnızca SEC tarafından duydu, bu nedenle Ripple, “Ripple aleyhindeki kanıtlanmamış iddiaları” ele almak için “birkaç hafta içinde” yanıtını sunacak. Ripple’ın da yinelediği gibi, dava sadece Ripple ile ilgili değil, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı:

“ABD’de kripto için tehlikeli bir yasal netlik eksikliği olduğunu hep söylemiştik, davaları Ripple ile bağlantısı olmayan sayısız masum XRP perakende sahibini etkiledi. Aynı zamanda borsalar, piyasa yapıcılar ve trader’lar için suyu gereksiz yere bulandırdı. SEC, korumaları gereken topluluğa aktif olarak zarar vererek piyasaya daha fazla belirsizlik getirdi.”

Bunların yanında Ripple, ABD ve dünya genelinde tüm ürünlerini ve müşterilerini işleteceğini ve destekleyeceğini garanti etti. Ripple, müşterilerinin çoğunluğunun ABD’de olmadığını da sözlerine ekledi. Ek olarak, XRP hacminin büyük bir kısmı ABD dışında işlem görmektedir.

“Örneğin İngiltere, Japonya, İsviçre ve Singapur’da XRP’yi kullanmanın yolunun açık kuralları var. Sekiz yıl boyunca, yüzlerce müşterinin küresel ödemelerle ilgili sorunlu noktaları çözmesine yardımcı olacak ürünler geliştirdik, şirketimizi savunacağız ve nihayet ABD kripto endüstrisi için netlik elde etmek için bu konuyu mahkemede çözmeyi dört gözle bekleyeceğiz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.