Ripple ve SEC Arasında Uzlaşma Pek Mümkün Görünmüyor: Avukat James Filan

2

Ünlü şirket avukatı, SEC’in Ripple’a karşı yasal savaşına nasıl hazırlanmamız gerektiğine dair düşüncelerini paylaştı.

Connecticut merkezli Filan LLC’nin kurucusu ve ticari davalarda deneyimli bir uzman olan Filan, Ripple Inc. ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında bir anlaşmanın olası olmadığına inanıyor.

Yakın Zamanda Uzlaşma Yok

Filan’ın tweet serisine göre avukat, Ripple Inc. ve ABD SEC arasında bir anlaşma fikrinin uygulanabilir olduğunu düşünmüyor.

“Burada söylediğim her şey spekülasyon, ancak deneyimlerime dayanarak bu davada neler olduğuna dair farklı bir yorumum var. Kimsenin yakın zamanda bir anlaşma beklememesi gerektiğini düşünüyorum.”

James Filan, ne SEC’in ne de Ripple Inc.’in teslim olmaya hazır olmadığını da sözlerine ekledi. Bununla birlikte Filan, tarafların bir anlaşmaya yakın olduğunu iddia eden avukat Jeremy Hogan ile aynı fikirde değil.

Filan, Ripple’ın William Hinman’ın ifadesinden maksimum faydayı alacağından emin. SEC’deki eski şirket finansman direktörünün, SEC’in üçüncü taraflarla olan iletişimine bir miktar ışık tuttuğu iddia ediliyor.

Hinman’ın ifadesi, Ripple’ın pozisyonunu güçlendirmeyi amaçlıyor: SEC’in 2018’de kripto para biriminin durumu ve düzenlemesi hakkında söylediklerini netleştirebilir. Ripple’a göre Hinman SEC’in üçüncü taraflarla iletişimlerine hakim ve kripto para birimlerinin düzenlemesi hakkında benzersiz ilk eden bilgiye sahip.

Sonuç olarak, Bay Filan, davanın bu yönü hakkında güncel bir konum sağlamak için Ripple temsilcilerinin Hinman’ın yazışma yaptığı kişilerle görüşme yapıyor olabileceğini iddia ediyor.

“Bu Bir Savaş”

Filan, bunun dışında davanın karşı tarafı cezalandırma savaşına dönüştüğünü de belirtiyor. Sürecin sonunda yargılama hem SEC hem de Ripple için prestij ve egoların savaşı haline geldi. Savunma avukatı, bu durumda anlaşmanın yakın zamanda pek mümkün olmadığına inanıyor.

Avukat, sürecin ve sonucunun tüm ademi merkeziyetçilik ve blockchain endüstrisi için büyük önem taşıdığına inanıyor:

“Bu dava, kazanmak ve  tüm kripto alanını başarısını sağlamakla ilgili. Bu süreçte SEC ya da başka biri zarar görürse, kendisi kaşınmış demektir… Bu bir savaş.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Ripple aleyhine açılan davada geçtiğimiz dönemde birçok önemli gelişme yaşandı. Bunlardan belki de en ilgi çekici olanı mahkemenin XRP’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılması durumunda SEC’in zamanında işlemde bulunmaması konusunda sorumlu tutulabileceğini belirtmesiydi.

Yargıç, XRP bir menkul kıymet olarak nitelendirilirse, neden daha önce hiçbir işlem yapılmadığını açıklama sorumluluğunun SEC’de olduğunu açıkça belirtti.

İlgili Haber  Ripple Davası Gelişmesi: Ripple SEC Karşısında Bir Zafer Daha Kazandı!

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

2 YORUMLAR

  1. Xrp nin giseceği bir hedefi var, mahkeme olsa da olmasada mal toplama bir müddet daha devam ede ek sonra 1 3 5 7 9 90 ve 120 usd ye kadar gitmemesi için neden yok. Fakat borsalar bu parayı çöker yatırımcıya yol gösterirse işde ozaman üyük bir savaş çıkar. Borsalar bunu bilerek yoluna devam etmeli yada havlu atmalı.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın