Ripple Tabanlı Ödeme Sistemi Meksika’ya Taşınıyor

Çeşitli yönlerde hizmet sunmak için Blockchain teknolojisinin uygulamalarını geliştirmeye ve ilerletmeye odaklandığı söylemek yanlış olmaz. Blockchain tabanlı teknolojiler, çok sayıda hizmet sunma konusundaki yeniliklerini kanıtlamaya devam ediyor. Söz konusu yeniliklerden biri olan Blockchain ödeme sistemleri, müşterilerine en yüksek verimliliği sağlama yeteneğiyle dikkat çekiyorlar. Bu ödeme sistemleri arasında en popüler olanlardan biri de Ripple tabanlı One Pay FX. İspanya, İngiltere, Brezilya, Polonya, Portekiz ve Şili de dahil olmak üzere altı ülkede hayata geçirilen FX’in bu yıl Meksika’da Santander tarafından da kullanılması planlanıyor.

Santander, yönetimi altında 1.74 trilyon dolarlık bir varlığa sahip olan dünyanın en büyük 16. bankasıdır. Ripple’ın da kullanıcılarına bugünlerde bankaların ve borsaların karşılaştığı likidite krizi için en iyi deneyimi ve çözümü sunduğunu söyleyebiliriz.

Ripple tarafından yapılan açıklamaya göre, One Pay FX’in 2020 yılının başlarında Meksika’da da kullanıma sunulacağını söylendi. One Pay FX 2018 yılında başlatıldı ve genel hatlarıyla bir para transferi çözümü olarak tanımlanabilir.

Santander, söz konusu Blockchain sisteminin faydaları ile ilgili olarak şeffaflık, öngörülebilirlik, rekabetçi masraf ve daha iyi hızı konularına değindi. One Pay FX’in Meksika’ya taşınmış olması, zamanla büyümeye devam ettiğinin göstergesidir.

Son olarak bu işbirliği Ripple ve Santander’i ilk kez bir araya getirmiyor. Geçtiğimiz yıllarda Santander’in sermaye kolu InnoVentures, Ripple’a A serisi fonlama turunda 4 milyon dolar yatırım yapmıştı. Yıllarca süren işbirliğinin son adımı One Pay FX’in, banka bünyesine dahil edilmesi oldu.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.