Ripple, MoneyGram Hisselerinin Üçte Birini Satışa Çıkardı

Ripple ve MoneyGram, 2019’da stratejik bir ortaklık duyurmuştu. Bir yıl sonra Ripple, MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık üçte birini satmaya kara verdi. Ripple ilk kez böyle bir adım attı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu [SEC] verilerine Ripple, tüm hisselerinin %33.3’ü kadarı olan 4 milyona kadar hisse satmaya karar verdi. Satışın nedeni netleşmemiş olsa da, Ripple satış sonrasında 3.22 milyon değerinde hisseye sahip olacak ve bu da MoneyGram’ın %4.44’üne karşılık geliyor.

2019 yılında, iki taraf ortaklık kararı verdiğinde Ripple, MoneyGram’daki hisseleri her biri 4.10 dolardan satın aldı ve o zamanki hisse fiyatı dikkate alındığında önemli bir kazanç oldu. Bununla birlikte, 2020 öngörülemez hale gelmesi ve MoneyGram hizmetlerinin dijital olarak büyümesiyle, hisse değeri de fırladı. Hisse fiyatı bu yıl %260 arttı ve Çarşamba günü 7.42 dolardan kapanış yaptı. Bunları göz önüne alarak Ripple’ın, söz konusu satıştan önemli bir oranda kar elde edeceğini söyleyebiliriz.

Bunlara ek olarak şirkete önceden belirlenmiş bir fiyata hisse senedi satın alma hakkı veren varant da dahil edildiğinde Ripple, MoneyGram’in yaklaşık %11’ini elinde tutuyor olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Ripple yetkilisi şunları söyledi:

“Ripple, MoneyGram’ın dijital büyüme dönüşümünün gururlu bir ortağı. Bu Ripple’in MGI [MoneyGram International] yatırımından bazı kazançlar elde etmek için verdiği mantıklı bir finansal karar. Hiçbir şekilde ortaklığımızın mevcut durumuyla alakalı bir yansıma değil.”

Görünüşe göre ortaklık, Ripple’ın bir yıl önce imzaladığı karlı bir anlaşma olarak kalacak. Son olarak, Ripple tarafından yapılan mevcut satışın hala devam ettiğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.