Ripple Kurucu Ortağı Jed McCaleb’in XRP Satışı Ne Zaman Bitecek? 

Ripple’ın kurucu ortağı ve Stellar’ın şu anki Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Jed McCaleb’in XRP satışları, kripto topluluğunun dikkatini çekmeye devam ediyor. Birincisi ve en önemlisi, McCaleb’in XRP satışlarıyla XRP fiyatını kalıcı olarak düşürdüğü teorisi, kanıtlanmamış olsa da zaman zaman gündeme gelmeye devam ediyor.

Her durumda, McCaleb, XRP topluluğu üyesi Leonidas Hadjiloizou’nun dün bildirdiği gibi, geçtiğimiz haftalarda günde 8.4 milyon XRP sattı ve bu da haftalık 58.6 milyon XRP satışı anlamına geliyor.

Daha önce bildirdiğimiz üzere Jed McCaleb, Ripple Labs’tan ayrıldığında toplam 9 milyar XRP aldı. Bununla birlikte, şirket ve kendisi XRP token’ının fiyatını korumak için bir anlaşma yaptı ve günde yalnızca sınırlı miktarda XRP’nin satılabileceğini şart koştu. Bu satış, 2 hafta önceki XRP işlem hacmine göre hesaplanıyor.

Bu nedenle, ticaret hacmindeki son büyük artış, geçen haftanın satışlarına henüz yansımadı. XRP fiyatındaki muhteşem artışla birlikte, işlem hacmi de fırladı. CoinMarketCap, geçen hafta bir günde 36.955.175.105 dolar olarak kaydedilen en yüksek XRP hacmini bildirdi.

Hadjiloizou’nun da açıkladığı gibi, McCaleb’in satış miktarı 18 Nisan’a (önümüzdeki Pazar) kadar artmayacak. Sonrasında muhtemelen, satışlarda yeni yüksekler olacak. Analist, sayının günde 40 milyon XRP’yi aşacağını tahmin ediyor.

McCaleb’in XRP’si Ne Zaman Bitecek?

Satışları takip etmek için Hadjiloizou, bir web sitesi oluşturdu. Şu anda McCaleb’in cüzdanında 2.069 milyar XRP kaldı. Geçmiş verilere ve 1 haftalık ortalamaya (11.565.365 XRP) göre, sahip olduğu miktar Ekim başı olan yaklaşık 176 günde tamamen bitecek.

Hesaplama için temel olarak 3 aylık ortalamayı (15.556.195 XRP) kullanırsak, McCaleb’in hesabının sıfır olması Ağustos ortasına kadar yalnızca 130 gün sürecektir. Bununla birlikte, XRP hacmi yüksek kalırsa bu çok daha hızlı olabilir. McCaleb’in günde 40 milyon XRP sattığını ve bu hızı sürdürdüğünü (ki bu gerçekçi görünmüyor) varsayarsak, satışların sona ermesi yaklaşık 52 gün (Haziran başında) sürecektir.

Kaynak : Crypto News Flash


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.